Przejdź do treści

W weekend czeka nas World Space Week Wrocław 2019

World Space Week Wrocław 2019

Od 5 do 6 października 2019 roku we Wrocławiu odbędzie się trzecia edycja World Space Week Wrocław. Jest to największa niekomercyjna impreza w Polsce dla entuzjastów technologii kosmicznych oraz astronomii, tworzona przez pasjonatów ze stowarzyszenia WroSpace.

Wydarzenie jest skierowane zarówno do dzieci, młodzieży i dorosłych, jak i profesjonalistów w zakresie kosmosu czy astronomii, a także biznesu. Najważniejszym elementem World Space Week Wrocław jest konferencja popularnonaukowa, która odbędzie się 6 października 2019 roku we Wrocławskim Centrum Kongresowym. Gośćmi specjalnymi wydarzenie będą m.in. Artur B. Chmielewski, inżynier, menadżer wielu misji kosmicznych w NASA Jet Propulsion Laboratory, dr Grzegorz Brona, były prezes Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK), Wiktor Niedzicki, twórca legendarnego programu „Laboratorium” czy dr Andrzej Dragan, fizyk i doceniany na świecie fotograf.

Wydarzenie ponadto składa się z cyklu 55 warsztatów kosmicznych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, strefy wystaw astronomiczno-kosmicznych, misji balonu stratosferycznego z transmisją na żywo, a także targów firm oraz instytucji z sektora kosmicznego i astronomicznego. W programie są także pokazy filmu „Astronarium” wraz ze spotkaniem z jego twórcami oraz możliwość otrzymania kosmicznych gadżetów na stoisku czasopisma i portalu „Urania”.

Prelegenci w ramach World Space Week Wrocław 2019

Prelegenci w ramach World Space Week Wrocław 2019. Źródło: WSW.

Poprzednie edycje wydarzenia odniosły wielki sukces, zatem organizatorzy z rozmachem przygotowali dla uczestników mnóstwo atrakcji. W poprzednich latach gościliśmy prelegentów z Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), w tym roku przybędzie NASA.

Patronatem honorowym objęły wydarzenie: Polska Agencja Kosmiczna, Polskie Towarzystwo Astronomiczne, Prezydent Miasta Wrocław oraz Związek Pracodawców Sektora Kosmicznego. Wśród patronów medialnych jest „Urania - Postępy Astronomii”.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, wymaga jednak wcześniejszej rejestracji. Szczegóły na stronie: www.worldspaceweek.pl.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Wrocław, grantu „Ale kosmos!” ESERO, grantu Meet and Code 2019 oraz darowizn.

Plakat World Space Week Wrocław 2019

Plakat World Space Week Wrocław 2019. Źródło: WSW.

 

Więcej informacji:

 

Źródło: World Space Week Wrocław

Opracowanie: Paweł Z. Grochowalski

Reklama