Przejdź do treści

WKWP 2014 - Wrocław

Logo Koła

W dniach 15 – 18 stycznia odbyły się Międzyuczelniane Warsztaty Astronomiczne WKWP 2014. Jest  to corocznie odbywające się spotkanie studentów kierunków astronomicznych z całej Polski.

Tym  razem przyjemność i zaszczyt organizacji przedsięwzięcia przypadł studentom z Wrocławia. Pomimo nieuchronnie zbliżającej się sesji egzaminacyjnej na Warsztatach pojawiło się około 20 osób, z których większość brała aktywny udział w spotkaniu. Studenci rozmawiali podczas konferencji na wiele ciekawych tematów. Od najnowszych metod pomiarów ekstynkcji w galaktyce (Aleksandra Hamanowicz, UW), przez skomplikowane zagadnienia optyki atmosferycznej (Eva Zigunskaya, UWr), aż po genezę ciężkich pierwiastków we Wszechświecie (Przemysław Mikołajczyk, UWr).

Tego typu spotkania to zawsze świetna okazja do nawiązania nowych znajomości wśród nadal nielicznego (niestety) środowiska astronomicznego w Polsce. I tym razem było nie inaczej. Oprócz wspólnego zwiedzania Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego w Białkowie oraz wizyty w Planetarium (IA UWr) studenci znaleźli czas na wspólne rozmowy i zabawę do późnych godzin nocnych.

Kolejne Warsztaty już za rok – tym razem w Warszawie!

 

Czytaj więcej:


http://byk.oa.uj.edu.pl/~nksa/index.php?go=wkw2015

http://knsa.astro.uni.wroc.pl/index2.php?id=wkwp&show=1


Źródło: Koło Naukowe Studentów Astronomii Uniwersytetu Wrocławskiego

(Tekst ukazał się pierwotnie w serwisie edukacyjnym PTA Orion, którego zasoby zostały włączone do portalu Urania)

Na zdjęciu: Logo Koła

Reklama