World Space Week w weekend we Wrocławiu

Od piątku do niedzieli we Wrocławiu odbywać się będzie sporo wydarzeń związanych z World Space Week. Jako patron medialny zachęcamy do udziału!

World Space Week to inicjatywa międzynarodowa odbywająca się w wielu krajach. W Polsce szczególnie mocno zaangażował się w ten projekt Wrocław. World Space Week został ustanowiony przez ONZ w 1999 roku, a pierwsza polska edycja odbyła się w roku 2017.

Program tegorocznej edycji jest bogaty. Na piątek 5.10.2018 r. zaplanowano grę miejską o tematyce astronomicznej, która odbędzię się od 17.00 do 20:00. Zadaniem uczestników gry jest pokonanie całej trasy, wykonanie zadań oraz zdobycie niezbędnego rekwizytu. Wygrywa zespół, który zbierze największą liczbę punktów i jako pierwszy dotrze do ostatniego punkt gry. Z kolei w budynku Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego odbędą się warsztaty i obserwacje dla młodzieży i dorosłych (godz. 16:00-21:00).

W sobotę 6.10.2018 r. będzie okazja wziąć udział w całodniowych warsztatach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie podano az 34 tematy warsztatów, od gotowania komety, po sprzęt do astrofotografii Będzie też okazja obejrzeć seanse przenośniego planetarium, czy doświadczyć projekcji kosmicznych wirtualnych rzeczywistości.

Na niedzielę 7.10.2018 r. przewidziano konferencję World Space Week Wrocław 2018 w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia. W jej ramach będzie można wysłuchać prelekcji astronomicznych i kosmicznych, obejrzeć specjalne seanse "Astronarium", zobaczyć wystawę astrofotografii, albo "łaziki marsjańskie". Będzie tez "sekcja biznesowa" z minitargami sektora kosmicznego.

Dodatkowo w październiku i listopadzie trwa konkurs kreatywny o tematyce kosmicznej skierowany do szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Organizatorami wrocławskiego World Space Week są Stowarzyszenie WroSpace, które zrzesza wyłącznie wolontariuszy realizujących to wyjątkowe zadanie, Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii, Liceum Ogólnokształcące nr XVII we Wrocławiu, Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu oraz Klub krótkofalowców SP6ZWR. Impreza ma też licznych patronów medialnych, w tym czasopismo i portal Urania.

Więcej informacji i dokładny harmonogram wydarzeń można znaleźć na  stronie internetowej www.worldspaceweek.pl oraz w serwisie Facebook: @wswwroclaw (https://www.facebook.com/wswwroclaw/).

Więcej informacij: