World Space Week Wrocław 2017

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszą w Polsce imprezę w ramach międzynarodowego święta kosmosu World Space Week Wrocław 2017, która odbędzie się w dniach 7 i 8 października (sobota i niedziela) we Wrocławiu.

Podczas imprezy uczestnicy będą mogli zapoznać się z wieloma działaniami naukowymi, technologicznymi i promującymi kosmos oraz branżę kosmiczną, w szczególności z tymi, które związane są z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem.

W sobotę – 7 października – w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Suwalskiej 5 – dzieci, młodzież, dorośli oraz nauczyciele będą mogli uczestniczyć w specjalnie przygotowanych ponad 25 warsztatach edukacyjnych (m. in. wystrzelić rakietę, ugotować kometę, zbudować satelitę, teleskop i zaprogramować łazik) oraz skorzystać z takich atrakcji jak pokaz w planetarium, wirtualna rzeczywistość, quizy i obserwacje nieba przez teleskop.

W niedzielę – 8 października – w Centrum Kongresowym Hali Stulecia – odbędzie się konferencja popularno-naukowa przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych Wszechświatem (gośćmi specjalnymi będą Michele Armano z Europejskiej Agencji Kosmicznej, Karol Wójcicki oraz Marcin Stolarski). Specjalny kącik VIP gwarantuje dostęp dla każdego, kto będzie chciał porozmawiać z prelegentami indywidualnie. We foyer, przed salą konferencyjną odbywać się będą minitargi branży kosmicznej, którą reprezentowały będą Scanway, Space is More, Kell Ideas, Centrum Badań Kosmicznych PAN, FREDE i PWr, Atomic Atelier, OptoPasja, Instytut Astronomiczny, PTMA Wrocław oraz Urania. We foyer również odnaleźć będzie można pokazy teleskopów, wirtualnej rzeczywistości oraz galerię astro zdjęć i obrazów. Na zewnątrz Hali – przy fontannie - pokaz eksperymentów naukowych, start balonu stratosferycznego (ok. godz. 12.00) i pokaz wrocławskich łazików marsjańskich, a wieczorem (ok godz. 19.00) Karol Wójcicki przy specjalnie zgaszonym świetle opowie nam co można zobaczyć na niebie (pod warunkiem dobrej pogody).

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest darmowy, ale na większość obowiązują zapisy.
Szczegóły na stronie World Space Week oraz na FB: WSW Wrocław

Opracowanie: