Przejdź do treści

World Space Week Wrocław 2020 – Technologie kosmiczne w służbie zrównoważonego rozwoju

World Space Week Wrocław 2020

W tym roku World Space Week Wrocław miał odbyć się stacjonarnie. Ostatnie wydarzenia związane ze stanem pandemii spowodowały, że organizatorzy postanowili zweryfikować swoje dotychczasowe plany i zrealizować wydarzenie w formule hybrydowej. Stowarzyszenie WroSpace wraz z partnerami obiecują, że pomimo zmian, dołożyli wszelkich starań, aby tegoroczny World Space Week Wrocław utrzymał swój wysoki standard, był nadal atrakcyjny i niezapomniany dla wszystkich uczestników.

Stowarzyszenie WroSpace zaprasza na World Space Week Wrocław 2020. Poniżej przedstawimy ramowy program tego wydarzenia. Szczegóły będą podane wkrótce na profilu wydarzenia na facebooku.

Od 23 października do 6 listopada 2020 r. Wrocław będzie areną Zrównoważonego Questingu Kosmicznego. Stowarzyszenie WroSpace zaprasza wszystkich fanów tego rodzaju zabaw, a także osoby, które nie miały jeszcze okazji świetnie się bawić w trakcie questingu, do przygotowanego przez Stowarzyszenie wyzwania. Szczegóły można znaleźć na stronach: www.zagadkowy.pl/kosmos oraz www.worldspaceweek.pl. Do wygrania fantastyczne nagrody!

7 listopada 2020 r. obędzie się konferencja popularnonaukowa, która będzie transmitowana na kanale YouTube oraz portalu Facebook. Szczegóły wkrótce na stronie wydarzenia. W tym roku będzie okazja do wysłuchania prelekcji kilku osób m.in.: prof. Krzysztofa Meissnera, dra Krzysztofa Kanawki, Leszka Orzechowskiego, Jędrzeja Kowalewskiego, Joanny Kuźmy oraz Gordona Wasilewskiego. Odbędzie się także debata pt. „Edukacja w sektorze kosmicznym – kadry dla polskiego sektora kosmicznego” z udziałem cenionych specjalistów z Polski.  

8 listopada 2020 r. odbędzie się zdalny maraton warsztatów i kosmicznych spotkań z wieloma wspaniałymi postaciami świata astronomii oraz technologii kosmicznych. Na poszczególne wydarzenia będą obowiązywały zapisy. Organizatorzy zadbają o to, aby uczestnicy wydarzenia mogli zażyć corocznej dawki kosmicznych inspiracji. Nie zabraknie także wielu okazji do zdobycia gadżetów czwartej edycji World Space Week Wrocław 2020!

Ponadto wysłane zostaną dwa balony stratosferyczne. Z pierwszego lotu odbędzie się transmisja na żywo, która będzie udostępniona w sieci. Drugi lot dedykowany będzie społeczności krótkofalowców, którzy od lat łączą swoją pasję z kosmosem i astronomią. Dla wszystkich będzie to także okazja do odbioru obrazków za pomocą nieco historycznej metody transmisji – SSTV.

Organizatorzy przygotowali także trzecią edycję szkolenia dla nauczycieli „Kosmiczne Inspiracje”, która odbędzie się od 20 do 22 listopada 2020 r. – w tym roku całkowicie zdalnie. Uczestnicy otrzymają imponujący pakiet materiałów edukacyjnych i pomocy szkolnych do pracy.

Wydarzenia współfinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014–2020.

„Urania – Postępy Astronomii” sprawuje patronat medialny nad wydarzeniem.

Źródło:  Stowarzyszenie WroSpace

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Reklama