Przejdź do treści

Wspólna misja kosmiczna Scanway Space i German Orbital Systems

Scanway Space Mission

10 grudnia 2021 w budynku DELTA Wrocławskiego Parku Technologicznego odbędzie się konferencja firm Scanway Space oraz German Orbital Systems & Exolaunch, na której zostanie przedstawiona polsko-niemiecka misja kosmiczna, ujawniona jej nazwa oraz jej założenia. Na koniec konferencji odbędzie się start balonu stratosferycznego.

Na profilu firmy Scanway Space na Facebooku ukazał się dziś komunikat dotyczący wydarzenia, które odbędzie się 10 grudnia 2021 r., w godzinach 10-12, w przestrzeni konferencyjnej budynku DELTA Wrocławskiego Parku Technologicznego przy ulicy Duńskiej 9 (siedziba firmy Scanway Space).

Organizatorzy piszą o wydarzeniu dość enigmatycznie, pobudzając ciekawość miłośników misji kosmicznych i dziennikarzy. Nie wiemy zatem ani jaka jest nazwa przyszłej polsko-niemieckiej misji, ani czego będzie ona dotyczyła. Możemy uzyskać jedynie informację, że będzie to konferencja, w czasie której przedstawiona zostanie najnowsza, polsko-niemiecka misja kosmiczna, realizowana przez Scanway Space i German Orbital Systems & Exolaunch. Ponadto poznamy patronów i partnerów tej misji czyli Wrocławski Park Technologiczny i Stowarzyszenie WroSpace. Należy dodać, że patronat honorowy nad konferencją sprawuje Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Na koniec wydarzenia odbędzie się  start balonu stratosferycznego, na którego pokładzie przetestowane zostaną kluczowe składniki misji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak ilość osób jest ograniczona i wymagana jest rejestracja.

O szczegółach wydarzenia Organizatorzy będą informować na bieżąco na profilu wydarzenia na Facebooku.

Gdyby ktoś miał dodatkowe pytania to może je zadać mailowo na adres office@scanway.pl

Firma Scanway Sp. z o.o. (członek Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego) realizuje projekt „ScanSAT – platforma do obserwacji satelitarnych i lotniczych służąca pozyskiwaniu geoinformacji w czasie rzeczywistym z wysoką precyzją i bardzo szerokim paśmie elektromagnetycznym” w ramach Poddziałania 1.1.1 „Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa” Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Scanway Space to kosmiczny brand firmy Scanway Sp. z o.o.

O budowie satelity ScanSAT pisaliśmy w 2019 roku. Miał on zostać wystrzelony na orbitę ziemską na przełomie 2020 i 2021 roku. 

Firma German Orbital Systems zajmuje się m.in. budową mikrosatelitów.

Źródło: Scanway Space

Paweł Z. Grochowalski 

Reklama