Przejdź do treści

Wszechświat dla dzieci w Urania TV nr 32

Urania TV nr 32 - Wszechświat dla dzieci

Kilka dni temu w Urania TV opublikowaliśmy odcinek poświęcony tematowi astronomii dla dzieci. Dr Milena Ratajczak opowiada w nim o idei projektu Universe Awareness (UNAWE).

Międzynarodowy projekt Universe Awareness (UNAWE), czyli w tłumaczeniu „Świadomość Wszechświata”, był prowadzony w ostatnich latach. Obecnie został zakończony, ale stojąca za nim idea jest nadal aktualne, a wytworzone materiały pozostały i można ich nadal używać.

Celem projektu było przybliżanie astronomii małym dzieciom, szczególnie w środowiskach z trudniejszym dostępem do edukacji i popularyzacji nauki. W ramach UNAWE działało kilkuset ekspertów z 40 krajów. Projekt działał pod auspicjami Międzynarodowej Unii Astronomicznej (IAU) oraz UNESCO. W jego ramach przeprowadzono tysiące aktywności w wielu krajach świata.

W ramach Urania TV prezentujemy ciekawe tematy i osoby zajmujące się astronomią i kosmosem zawodowo oraz hobbystycznie. Jego część podcastową stanowią cykle „Urania FM” oraz „Kosmiczne Rozmowy”. Kanał prowadzony jest przez czasopismo i portal „Urania - Postępy Astronomii”.

Więcej informacji:

 

Autor: Krzysztof Czart

 

Reklama