Przejdź do treści

Wykład i wyjątkowe obserwacje astronomiczne z wykorzystaniem unikalnego na świecie teleskopu TelescopePrime

Jakub Bochiński – odbicie w zwierciadle teleskopu

Zawsze byliście ciekawi, jak powstawały najsłynniejsze na świecie teleskopy? Jako fani majsterkowania chcielibyście sami spróbować zbudować własny instrument do fotografowania nieba? To świetnie się składa! Nasz portal zaprasza na wyjątkowy wykład i warsztaty, które odbędą się w Warszawie w lokalu Mikulski i Burgs Technika (al. Solidarności 78) w niedzielę 8.12.2019 o godz. 17.00.

Już 8 grudnia o godzinie 17.00 zapraszamy do Techniki na wykład i wyjątkowe obserwacje astronomiczne – z wykorzystaniem unikalnego na świecie teleskopu TelescopePrime, zbudowanego w technologii druku 3D. Dr Jakub Bochiński, astronom i popularyzator nauki, opowie nam m.in. o technice budowy teleskopów poprzez wieki, zademonstruje na żywo teleskop drukowany w 3D oraz wytłumaczy, jak samemu zabrać się za skonstruowanie swojego pierwszego teleskopu.

w2

 

w3TelescopePrime to pierwszy na świecie teleskop wykonany w technice druku 3D, umożliwiający obserwacje Księżyca i planet w Układzie Słonecznym. Został zaprojektowany i zbudowany w Warszawie w ramach współpracy pomiędzy Jakubem Bochińskim, Aleksym Chwedczukiem, Sygnis New Technologies oraz Akademeia High School. Jest obecnie dostępny na otwartej licencji na stronie internetowej TelescopePrime.pl.

Dr Jakub Bochiński jest astronomem, projektantem i konstruktorem zrobotyzowanych teleskopów, odkrywcą kilkunastu nowych planet poza Układem Słonecznym, specjalistą z zakresu komunikacji naukowej, zarządzania procesami badawczo-rozwojowymi oraz budowy kadr dla sektora wysokich technologii.

 

Czytaj więcej:

 

Źródło: Sygnis New Technologies

w1

Reklama