Przejdź do treści

Wyniki konkursu Uranii: Moc Klasyki - Planety

Wizualizacja koncertu Moc Klasyki - Planety
25 października 2013 r. w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbędzie się wielkie widowisko muzyczno-filmowe pt. "Moc Klasyki - Planety. Patronem medialnym wydarzenia jest "Urania", dzięki czemu nasi Czytelnicy mieli szansę na wylosowanie biletów w konkursie. Podajemy wyniki losowania.

Konkurs trwał od 23.09 do 6.10.2013 r. Pytaliśmy o to jakie asteryzmy polecamy do obserwacji w Uranii nr 4/2013. Prawidłowa odpowiedź to: Trójkąt Letni i Krzyż Północy. Opis tych asteryzmów znajduje się na stronie 55 numeru.

W losowaniu wśród autorów poprawnych odpowiedzi szczęście uśmiechnęło się do dwóch pań. Podwójne bilety na koncert otrzymają: Patrycja Sobik z Rybnika oraz Magdalena Kawecka z Warszawy. Gratulujemy! Bilety wyślemy pocztą.

Podczas koncertu "Moc Klasyki - Planety" będzie okazja posłuchać suity "Planety" Gustawa Holsta oraz motywu z poematu symfonicznego "Tako rzecze Zaratustra" Ryszarda Straussa, który jest znany m.in. z filmu „2001: Odyseja Kosmiczna” Stanleya Kubricka. Wszystko wykonaniu Polskiej Orkiestry Sinfonia Iuventus oraz Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej, pod kierunkiem dyrygenta Tadeusza Wojciechowskiego. Muzyce towarzyszyć będą multimedialne zdjęcia i wizualizacje Kosmosu. Imprezę poprowadzą Jerzy Rafalski i Piotr Majewski.

Więcej informacji: