Przejdź do treści

Wystartował projekt ERC KIDS

Projekt ERC KIDS

European Rover Challenge ogłosiło 1 czerwca na swoim profilu na Facebooku start nowego projektu - ERC KIDS. Najmłodsi fani robotyki i kosmosu będą mogli m.in. stworzyć swoją własną grę internetową i poznać tajniki programowania, zaprojektować bazę księżycową według wytycznych ESA, czy wziąć udział w turnieju wirujących planet.

„Dzień Dziecka to najlepszy czas, aby ogłosić start naszego nowego projektu... ERC KIDS!” – można przeczytać na facebookowym profilu European Rover Challenge.

Kursy przygotowane zostały z myślą o trzech grupach wiekowych: przedszkolnej, wczesnoszkolnej i nastoletniej. Każdy z nich to połączenie zabawy z edukacją, dzięki czemu młodzi pasjonaci nauki będą mogli rozwijać swoje zainteresowania i zdolności w miłej atmosferze.

Grupa przedszkolna bierze udział w kursie „Robotyka bez silnika”. Wystarczy, że dzieci wezmą domowe klocki i sprzęty codziennego użytku, żeby zbudować wirujące planety i przeprowadź swój turniej!

Grupa wczesnoszkolna bierze udział w kursie „Gra internetowa po mojemu”. Aby stworzyć grę internetową od podstaw, wystarczy założyć swoje konto i zrealizować własne pomysły. Nie trzeba instalować aplikacji ani posiadać doświadczenia.

Grupa nastoletnia bierze udział w kursie „Projektowanie Bazy Księżycowej”. Należy skonstruować „Bazę Księżycową” wg wytycznych Europejskiej Agencji Kosmicznej. W kursie, opracowanym przez instruktorów certyfikowanych przez ESA, można nauczyć się projektować obiekty 3D. Program dostępny jest on-line!

Organizatorzy zachęcają do udziału w kursach słowami „Aż do piątku na wszystkich, którzy zarejestrują się na stronie dowolnego kursu ERC Kids – czeka specjalny bonus z okazji Dnia Dziecka”.

Aby wziąć udział w kursach, należy zarejestrować się na stronie ERC KIDS. W przypadku najmłodszych dzieci rejestracja może być dokonana na maile rodziców. Kursy są płatne.

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Źródło: European Rover Challenge

Reklama