Przejdź do treści

X zlot amatorów astronomii w Zatomiu

X Jubleuszowy Zlot w Zatomiu
W dniach 18-22 marca w miejscowości Zatom odbędzie się jubileuszowy dziesiąty zlot amatorów astronomii. Zlot będzie szczególny także z powodu zaćmienia Słońca, które nastąpi 20 marca. Można jeszcze zgłaszać swój udział.

X Jubileuszowy Zlot w Zatomiu Forum Astronomicznego odbędzie się 18-22 marca 2015 r. w miejscowości Zatom w środku Drawieńskiego Parku Narodowego. W tej malowniczej okolicy, z dala od miejskich źródeł światła, dwa razy w roku zbierają się miłośnicy obserwacji astronomicznych i astrofotografii po to, by wspólnie wymieniać się doświadczeniami i wiedzą oraz integrować się podczas nocnych obserwacji nieba. Nadchodzący jubileuszowy zlot jest szczególny z powodu częściowego zaćmienia Słońca, które odbędzie się 20 marca przed południem.

Organizatorem zlotu jest Forum Astronomiczne (www.forumastronomiczne.pl). Dziesiąta edycja zlotu odbędzie się w pięć dni po piątej rocznicy założenia forum. Zlot w Zatomiu należy do największych tego typu imprez w Polsce wśród amatorów astronomii i astrofotografii.

Do tej pory udział zgłosiło ponad 100 osób. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do zapisów na forum.

Więcej informacji: