Przejdź do treści

Zapisz się na obóz astronomiczny organizowany przez Klub Almukantarat!

Uczestnicy obozów astronomicznych z lat ubiegłych. Fot. Zofia Wojtkowiak

Ruszyły zapisy na obóz astronomiczny dla absolwentów szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych, organizowany przez Klub Astronomiczny Almukantarat! W planach zajęcia z astronomii, matematyki, fizyki i innych nauk ścisłych. Wieczory spędzone na obserwacjach nocnego nieba i integracji. Na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

Co to za obóz?

Obóz Astronomiczny organizowany przez Almukantarat to dwa tygodnie pod namiotami z nauką w Nadwarciańskim Grodzie w Załęczu Wielkim. W tym czasie uczestnicy zaproszeni są do udziału w wykładach i ćwiczeniach z różnych nauk ścisłych. Wieczorami odbywa się integracja – wspólne planszówki, kalambury, czy gra terenowa. Jeśli tylko pogoda dopisuje, uczestnicy całą noc mogą spędzić na obserwacji gwiazd i obiektów dalekiego nieba oraz tworzeniu astrofotografii. Nie brakuje także aktywności ruchowych – codziennie rano są prowadzone rozgrzewki (np. Zumba albo bieganie). A w ciągu dnia można grać w siatkówkę, badmintona lub piłkę nożną.

Dla absolwentów szkół podstawowych

W trakcie obozu prowadzony jest autorski kurs astronomii od podstaw, podczas którego można zdobyć zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczną. Poświęcimy także czas na opanowanie niektórych zagadnień matematycznych, przydatnych w astronomii. Zajęcia wzbogacone będą przez pokazy i doświadczenia, które pozwolą uczestnikom nie tylko poznać, ale także zrozumieć i wyobrazić sobie zjawiska rządzące Wszechświatem.

Dla uczniów szkół średnich

Obozy dedykowane uczniom szkół średnich znacząco różnią się formułą od obozów dla osób po szkole podstawowej. Uczestnicy mogą każdego dnia wybrać, na jakie zajęcia z zakresu nauk ścisłych chcą się udać. Przed każdym z nich stoi także wyzwanie – przygotowanie referatu, który przybliży słuchaczom wybrane zagadnienie związane z astronomią. Dla najstarszych uczestników, którzy po wakacjach będą przygotowywać się do matury, przygotowaliśmy możliwość zrealizowania projektów naukowych, które pozwolą im przeprowadzić własne badania naukowe.

Klub Astronomiczny Almukantarat, organizator obozu, to zarejestrowane stowarzyszenie, zrzeszające ludzi zaangażowanych w popularyzację astronomii. Swoje założenia spełnia poprzez regularne organizowanie obozów naukowych dla młodzieży, prowadzenie portalu astronomicznego AstroNET oraz udział w wydarzeniach takich jak Piknik Naukowy PRiCNK czy World Space Week Wrocław.

Krystyna Syty

 

Przy tablicy

zajecia

zajecia-uczniowie starsi

Na obozie astronomicznym


Skrót informacji

Obóz dla absolwentów podstawówek:
Termin: 30 lipca – 13 sierpnia 2022
Cena: 1900 zł (lub 2000 zł w przypadku niestandardowej diety)
Miejsce: ośrodek „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim (woj. łódzkie)
Zapisy: do 8 maja 2022 roku
Kontakt: oboz@almukantarat.pl
Strona obozu: Obóz dla absolwentów podstawówek

Obóz dla uczniów szkół średnich:
Termin: 14 - 28 sierpnia 2022
Cena: 1900 zł (lub 2000 zł w przypadku niestandardowej diety)
Miejsce: ośrodek „Nadwarciański Gród” w Załęczu Wielkim (woj. łódzkie)
Zapisy: do 22 maja 2022 roku
Kontakt: oboz@almukantarat.pl
Strona obozu: Obóz dla absolwentów podstawówekCzytaj więcej:


Źródło: Klub Astronomiczny Almukantarat/Krystyna Syty

Na zdjęciach: uczestnicy obozów astronomicznych z lat ubiegłych. Fot. Zofia Wojtkowiak.

Reklama