Przejdź do treści

Zapowiedź gry planszowej Pierwsi Marsjanie

Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie
Za kilka tygodni ukaże się nowa polska gra planszowa o kosmosie zatytułowana "Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie". Gra uzyskała patronat od Uranii. Zachęcamy też do składania przedpremierowych zamówień z rabatem w naszym sklepie internetowym.

W ostatnich latach zaczęło pojawiać się coraz więcej gier planszowych o kosmosie i to nie tylko typowo science-fiction, czy w stylu Gwiezdnych Wojen, ale także podchodzących do tematu "realistycznie". Temat obszernie przedstawiliśmy w "Uranii" nr 6/2016.

Najnowszą tego typu produkcją jest gra "Pierwsi Marsjanie: Przygoda na Czerwonej Planecie" wydana przez Portal Games. Gracze wcielają się w niej w rolę pierwszych osadników na czwartej planecie od Słońca. Trzeba odkrywać nowe obszary, utrzymać swoją bazę, dokonywać badań próbek, a przede wszystkim przetrwać na Marsie. Gra ma kilka różnych trybów rozgrywki i trzy poziomy trudności. Można w nią grać w maksymalnie cztery osoby, w tym także samodzielnie. Minimalny wiek graczy wskazany przez wydawcę to 10 lat. Jedna rozgrywka trwa od 60 do 90 minut.

W opisie przygotowanym przez wydawcę czytamy m.in.:
3…2…1…Start! Postaw stopę na Marsie i daj się porwać jego niezwykłej historii. Pierwsi Marsjanie: Przygody na Czerwonej Planecie to fascynująca opowieść o grupie pionierskich osadników, walczących o przetrwanie poza krańcem zamieszkałego dotąd świata. Gra zawiera 2 odrębne kampanie (w tym jedną legacy). Dokonaj wyborów i zmierz się z ich konsekwencjami! Krok po kroku odkrywaj zwroty fabuły! Ponadto w pudełku znajdziesz 6 misji pojedynczych. Dobierz odpowiedni dla siebie poziom trudności i tryb rozgrywki. Kim chcesz dzisiaj być: naukowcem? odkrywcą? inżynierem? Gra zapewnia ogromną regrywalność, a zarazem przedstawiona w niej historia jest zawsze spójna i zgodna z podjętymi przez graczy decyzjami.

Autorem gry jest Ignacy Trzewiczek, twórca dobrze znany w środowisku gier planszowych, autor kilku bestsellerowych pozycji. Gra "Pierwsi Marsjanie" przypomina mechaniką wcześniejszą grę tego autora pt. "Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie", jest jej zmodyfikowaną wersją, przeniesioną tematycznie w kosmos (na Marsa) i unowocześnioną. Gracze będą m.in. korzystać ze specjalnej aplikacji mobilnej. Łączenie tradycyjnej gry planszowej z aplikacją mobilną jest nowym trendem w tej dziedzinie.

Gra uzyskała patronat od czasopisma i portalu "Urania - Postępy Astronomii". W "Uranii" nr 5/2017 będzie można przeczytać obszerny wywiad z twórcą gry.

Więcej informacji: