Przejdź do treści

Zapowiedź Uranii nr 5/2013

"Urania - Postępy Astronomii" nr 5/2013
W najbliższych dniach ukaże się kolejny numer dwumiesięcznika "Urania - Postępy Astronomii". Będzie to numer 5/2013. Przedstawiamy zapowiedź numeru.

"Uranię" nr 5/2013 otwiera artykuł poświęcony niezwykłemu świętu - stuleciu prof. Antoniego Opolskiego. To być może jedyny żyjący na świecie astronom, który ma 100 lat. W artykule przedstawiamy sylwetkę, z kolei sam Jubilat w tabeli zebrał najważniejsze daty ze swojego życia. Zamieszczamy też artykuł o pętlach Jowisza, który powstał w 99. roku życia Profesora.

W następnych artykułach przedstawiamy portrety nieba i radzimy jak samemu odkryć kometę. Nie brak też porcji wiadomości o najnowszych okryciach w badaniach Kosmosu, obszernego kalendarza astronomicznego i różnych innych stałych działów.

Prenumeratorzy dostaną w prezencie numery "Uranii" sprzed dekady z artykułami m.in. prof. Opolskiego. W archiwum redakcji nie zostało jednak aż tylu egzemplarzy, aby każdy z prenumeratorów, mógł otrzymać numer z artykułem prof. Opolskiego, dlatego niektórzy znajdą w przesyłkach numer ze wspomnieniami 85-latka prof. Konrada Rudnickiego (numery rozdzielane będą losowo).

Zachęcamy do lektury pisma już za kilka dni oraz przypominamy o wykupieniu prenumeraty.

Zamów prenumeratę w sklepie internetowym Uranii