Przejdź do treści

Zapowiedź X Konferencji Sekcji Obserwatorów Komet PTMA

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o kometach, poznać inspirujące historie ich badań i spotkać się z polskimi badaczami? Zapraszamy do wzięcia udziału w X konferencji Sekcji Obserwatorów Komet Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Jubileuszowa X Konferencja SOK odbędzie się, podobnie jak przed rokiem, w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach (ul. Mikołaja Kopernika 2, Niepołomice) w dniach 29 września – 1 października 2017 r.

Celem konferencji jest spotkanie w gronie obserwatorów i miłośników komet a także integracja środowiska naukowego i amatorskiego zajmującego się tematyką małych ciał Układu Słonecznego.

Poza licznymi prelekcjami odbędzie się pokaz w planetarium i wspólny grill. Przypomnijmy, że ostatnia konferencja Sekcji Obserwatorów Komet odbyła w dniach 8-9 października 2016 roku, w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach.

Co warto dodać, jak co roku po każdej z konferencji planowane jest również już na stałe wydawanie "Komeciarza" w wersji książkowej. Szczegółowy program X konferencji SOK PTMA zostanie opublikowany już wkrótce.

Wszystkich zainteresowanych oraz wszystkich pasjonatów komet zachęcamy do udziału!

Źródło: sok.ptma.pl

Opracowanie: Adam Tużnik

Więcej informacji:

Na ilustracji:
Budynek Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach koło Krakowa. Fot. Adam Tużnik

Reklama