Przejdź do treści

Zapraszamy na ASTROFESTIWAL!

ASTROFESTIWAL, Grudziądz, sobota 09 czerwca, Błonia Nadwiślańskie

Astronomiczny plener w scenerii grudziądzkich spichlerzy rusza 9 czerwca o godz. 16:00. Bogaty program ASTROFESTIWALU obejmuje zarówno obserwacje obiektów i zjawisk astronomicznych oraz demonstracje sprzętu optycznego, jak i występy sceniczne, w ramach których zagra m.in. formacja VOICES OF THE COSMOS tworząca muzykę w oparciu o sygnały zarejestrowane przez toruński radioteleskop. Gwiazdą imprezy będzie zespół FEEL.

Na uczestników czeka wiele atrakcji, m.in. dzienne i wieczorne pokazy nieba, obserwacje przez największy w Polsce teleskop słoneczny, profesjonalny sprzęt optyczny i amatorskie teleskopy własnej konstrukcji, seanse w plenerowym planetarium oraz demonstracja sprawności marsjańskiego łazika. W programie zaplanowano także eksperymenty z fizyki i chemii oraz konkursy z cennymi nagrodami. Dla najmłodszych przygotowano m.in. dmuchane promy kosmiczne. Atrakcją wieczoru będzie wirtualny lot na Marsa.

ASTROFESTIWAL, Grudziądz, 9 czerwca 2018, godz. 16:00-24:00 - zapraszamy! Impreza odbywa się pod patronatem "Uranii - Postępów Astronomii".

Piotr Majewski

 

Więcej informacji:

 

Reklama