Zaproszenie na kosmiczny koncert do Grudziądza - sobota, 9 II

planetarium w grudziadzu

Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu zapraszamy w najbliższą sobotę (9.02) o godzinie 18:00 na kosmiczny koncert pod kopułą - "VOICES OF THE COSMOS III" (VOTC). Będzie on pierwszym z ogólnopolskiego tourne promującego nową płytę VOTC III (2019).

Wystąpią: Rafał Iwański (muzyka), Wojciech Zięba (muzyka) i Sebastian Soberski (kosmiczne sygnały, wizualizacje). Koncert odbędzie się pod kopułą planetarium. Wizualizacje cyfrowe kosmosu 'fulldome' będą wyświetlane na całej kopule. Wstęp wolny!

Więcej informacji: www.VoicesOfTheCosmos.pl

Adres:
Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne
im. Mikołaja Kopernika w Z.S.T., ul. Hoffmanna 1
86-300 Grudziądz

plakat vodc

Inne atrakcje w Planetarium w lutym

• 13.02 (środa) godz. 18:15 - Zajęcia dla dzieci pt. "Co można zobaczyć w świetle? Część 2". Kolejne zajęcia, podczas których dowiemy się więcej o innych rodzajach światła. Obowiązują zapisy przez e-mail: planetarium.grudziadz@gmail.com. Wiek min. 8 lat.Wstęp wolny.

• 19.02 (wtorek) - Inauguracja XLVII Grudziądzkich Dni Kopernikowskich upamiętniających 497 rocznicę pobytu Mikołaja Kopernika w Grudziądzu i wygłoszenia traktatu o monecie pt."De aestimatione monetae"("O szacunku monety"): - o godzinie 12:00 - złożenie kwiatów pod Pomnikiem Mikołaja Kopernika na Placu Miłośników Astronomii, o 13:00 - seans kopernikański w Planetarium: "Z Ziemi na krańce Wszechświata". Wstęp wolny.
  • 22.02 (piątek) godz.17:00 - "W poszukiwaniu ciemnej materii" - cyfrowy seans w Planetarium, - obserwacje astronomiczne (pod warunkiem dobrej pogody). Wstęp wolny.
  • 27.02 (środa) godz. 18:15 - Zajęcia dla dzieci pt. "Co wiemy o planecie Mars?" Obowiązują zapisy przez e-mail: planetarium.grudziadz@gmail.com. Wiek min. 8 lat. Wstęp wolny.

Opracowanie: Sebastian Soberski, Elżbieta Kuligowska

Źródło: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne