Przejdź do treści

Zespół Impuls Mars Rover wycofał się z zawodów ERC2020

Impuls Mars Rover

Drużyna Impuls Mars Rover z Politechniki Świętokrzyskiej, zwycięzcy dwóch poprzednich edycji Europejskich Zawodów Łazików Marsjańskich (European Rover Challenge), wycofała się z tegorocznej rywalizacji. Powodem jest koronawirus, a dokładnie skierowanie dwóch członków zespołu na kwarantannę.

Zespół Impuls Mars Rover wydał 2 września na swoim profilu na Facebooku poniższe oświadczenie:

Rok 2020 jest czasem trudnym dla nas wszystkich. Powszechne zagrożenie dla zdrowia spowodowane rozprzestrzeniającym się wirusem SARS-CoV-2 wpłynęło znacząco na nasze życie. Środki zapobiegawcze wprowadzone w większości krajów świata zmieniły zasady funkcjonowania instytucji publicznych, w tym uczelni wyższych i szczególnie mocno dotknęły organizacje zawodów robotycznych na świecie. Pomimo tych trudności kilka miesięcy temu cieszyliśmy się z pozytywnych informacji dotyczących organizacji ERC2020 w Kielcach i z radością rozpoczęliśmy przygotowania do obrony tytułów z 2018 i 2019 roku.

Jednakże ostatnie dni okazały się dla nas wyjątkowo trudne. Dwóch członków naszego zespołu zostało objętych kwarantanną z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Ich stan jest dobry i w tej chwili ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich członków naszego zespołu oraz pozostałych osób uczestniczących w ERC2020, podjęliśmy decyzję o wycofaniu się z tegorocznych zawodów. Wszystkim pozostałym zespołom życzymy udanego startu, ich członkom dużo zdrowia a kibicom biorącym udział w wydarzeniu miło spędzonego czasu na terenie Politechniki Świętokrzyskiej.

Dla zespołu Impuls Mars Rover jest to niewątpliwie trudna decyzja, ponieważ byli faworytami tegorocznych zawodów. W roku 2019 kielecki zespół wygrał prestiżowe międzynarodowe zawody łazików marsjańskich URC w USA, a dwa lata z rzędu (w 2018 roku i w 2019 roku) stawał na najwyższym podium europejskiej edycji zawodów łazików marsjański – ERC.

W ERC 2020 weźmie udział ponad 30 drużyn z 14 krajów świata.

 

Źródło: Impuls Mars Rover

 

Reklama