Przejdź do treści

Znaczek pocztowy na 50 lat od lądowania na Księżycu

Znaczek Poczty Polskiej z okazji 50-lecia lądowania człowieka na Księżycu.

Dzisiaj do obiegu wszedł znaczek Poczty Polskiej upamiętniający 50. rocznicę pierwszego załogowego lądowania na Księżycu. W 1969 roku amerykański astronauta Neil Armstrong jako pierwszy człowiek postawił stopę na innym ciele niebieskim.

Znaczek ma nominał 8,40 zł i został wydany w formie bloczka. Tytuł emisji to „50-lecie lądowania człowieka na Księżycu".

Na znaczku przedstawiony został Księżyc na symbolicznym tle gwieździstego nieba. W centralnej części Księżyca czerwoną strzałką  wskazano symbolicznie miejsce lądowania Apollo 11. Na dolnej krawędzi znaczka znajduje napis 50-LECIE LĄDOWANIA CZŁOWIEKA NA KSIĘŻYCU oraz oznaczenie wartości, a wzdłuż lewej krawędzi – napis POLSKA.

Znaczek został wydrukowany techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym, w formacie 31,25 × 43 mm, w bloku formatu 90 × 70 mm, w nakładzie 100 000 sztuk. Wydano również kopertę FDC. Autorem projektu jest Andrzej Gosik.

Warto dodać, iż Poczta Polska zdecydowała się na wyemitowanie rocznicowego znaczka m.in. dzięki sugestiom od Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i innych ogólnokrajowych podmiotów astronomicznych i kosmicznych.

Znaczek "50-lecie lądowania człowieka na Księżycu" na kopercie FDC

 

Źródło: Poczta Polska

Autor: Krzysztof Czart

 

Na zdjęciach: Znaczek Poczty Polskiej z emisji „50-lecie lądowania człowieka na Księżycu" oraz koperta FDC. Źródło: Poczta Polska.

Reklama