Przejdź do treści

1000 stron w portalu Uranii

Portal Uranii - zrzut ekranu
Liczba artykułów i innych materiałów w zasobach portalu Uranii przekroczyła tysiąc. „Urania – Polski Portal Astronomiczny” jest skierowany do miłośników astronomii, uczniów, studentów, nauczycieli i wszystkich innych osób, które chciałyby dowiedzieć się czegoś więcej o badaniach kosmosu. Zachęcamy do odwiedzin i lektury!

Portal jest internetową częścią czasopisma popularnonaukowego „Urania – Postępy Astronomii”. Najliczniejsze materiały zostały zgromadzone w dwóch działach: „Wiadomości” oraz „Cyfrowe Archiwum Uranii”. W dziale „Wiadomości” publikujemy informacje o najnowszych odkryciach w astronomii, misjach kosmicznych, konkursach, obozach, festiwalach nauki, różnego rodzaju warsztatach i konferencjach, a także np. ciekawostki. Materiały są ilustrowane pięknymi zdjęciami kosmosu.

Z kolei w cyfrowym archiwum znajdują się zeskanowane starsze numery „Uranii”. Obecnie archiwum obejmuje pełne roczniki z okresu od 1922 do 1979 roku. Planowane jest jego uzupełnienie o kolejne lata.

W portalu znajdziemy także inne działy, np. poświęcony „muzyce i astronomii”. Jest także poradnik obserwatora. Co prawda przyznajemy, że niektóre informacje w nim zawarte, dotyczące astrofotografii są nieco przestarzałe, ale pracujemy nad nową wersją. Są też notki biograficzne o polskich astronomach XX wieku, a także niektórych zagranicznych naukowcach (dział „in memoriam”). W zasobach portalu można znaleźć także różne inne materiały.

W przygotowaniu jeszcze więcej działów tematycznych i inne ciekawe materiały, które ukażą się w najbliższych miesiącach.

Zachęcamy do odwiedzin i lektury! A jeśli Wam się spodoba, możecie polubić profil portalu Uranii na Facebooku, albo śledzić informacje na Twitterze.

Więcej informacji: