Przejdź do treści

Dziś początek zawodów ERC2020

img

Dziś rozpoczynają się w Kielcach zawody robotyczne ERC Space & Robotics Event. Tak jak w poprzednim roku wydarzeniu towarzyszy konferencja biznesowa, na której zagoszczą przedstawiciele europejskiego i światowego sektora kosmicznego.

11 września rozpoczyna się w Kielcach trzydniowy konkurs łazików marsjańskich ERC Space and Robotics Event. W pierwszym dniu oprócz początku zawodów, w których rywalizować będą zespoły robotyczne z całego świata, odbędzie się konferencja branżowa.

Eksperci przemysłu kosmicznego wezmą udział w sześciu przygotowanych sesjach tematycznych. Dyskusje dotyczyć będą m.in. transferu technologii robotycznych z zastosowań kosmicznych do innych branż, kobiet w sektorze kosmicznym czy tego jak inspirować następne pokolenia do pracy w kosmicznej branży.

Konferencja będzie przeprowadzana w hybrydowej formule. Część sesji odbędzie się w Auli Politechniki Świętokrzyskiej, a część w formie webinaru. Całość będzie transmitowana na żywo na stronie ERC Space & Robotics EventWstęp na konferencję jest bezpłatny, a całość prowadzona będzie w języku angielskim.

Portal i czasopismo Urania - Postępy Astronomii są partnerem medialnym wydarzenia.

 

Na podstawie: ERC

Opracował: Rafał Grabiański

 

Więcej informacji:

 

 

​​​​​​​Na zdjęciu: Poprzednia edycja ERC. Źródło: ERC.