Przejdź do treści

Konferencja Interakcja-integracja 2019 w Gdańsku

Interakcja-Integracja

Konferencja INTERAKCJA – INTEGRACJA 2019 to doroczne forum członków Porozumienia Społeczeństwo i Nauka SPiN. Przyjazd do Gdańska z całej Polski zapowiedziało ok. 250 osób - to m.in. pracownicy centrów nauki, członkowie instytucji pożytku publicznego oraz innych organizacji działających na rzecz rozwoju społeczeństwa opartego na edukacji, nauce, technice i innowacji. Wydarzenie ma charakter zamknięty.

To dla nas wyróżnienie, że gościmy konferencję INTERAKCJA – INTEGRACJA w Gdańsku, gdy Hevelianum skończyło już, albo dopiero, dziesiąte urodziny – mówi Paweł Golak, dyrektor Hevelianum. – Zaprosiliśmy koleżanki i kolegów z polskich centrów nauki i muzeów nauki, uniwersytetów dziecięcych i trzeciego wieku, organizatorów festiwali nauki, aktywistów fundacji i stowarzyszeń zajmujących się edukacją nieformalną oraz samorządowców, którzy upatrują dla nauki miejsce w zrównoważonym rozwoju swojej społeczności lokalnej. To będzie doskonała okazja, aby dzielić się wiedzą, nawiązywać relacje i poszerzać kompetencje.

Pierwszy dzień (20 marca, środa) to tzw. prekonferencja. W Hevelianum zaplanowano wykłady adresowane przede wszystkim do tych uczestników, którzy dopiero tworzą placówki popularyzujące nauki techniczne lub je doskonalą. Dwa kolejne dni (21–22 marca, czwartek – piątek) to już właściwe obrady, które odbędą się w Europejskim Centrum Solidarności.

Dwa pierwsze wystąpienia wprowadzające (21 marca) wygłoszą goście specjalni. Lech Wałęsa, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, mówić będzie o zrównoważonym rozwoju ludzkości, a Paula Rodari, menadżer programu ESOF 2020, o najważniejszym europejskim wydarzeniu skupionym na debacie między nauką, technologią, społeczeństwem i polityką, które odbędzie się w Trieście w dniach 4–10 lipca 2020 roku.

Uczestnicy konferencji będą mogli dowiedzieć się też, jak wychodzić poza mury budynków i łączyć naukę z innymi dziedzinami ludzkiej aktywności. Padnie wiele dobrych rad, w tym na temat efektywnego wykorzystania środków unijnych, otwieraniu własnych zasobów czy współpracy z nauczycielami. Doświadczeniami będą się dzielić między innymi specjalni goście z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku, Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni i Małopolskiego Centrum Nauki Cogiteon.

Uwaga! Na 22 marca zaplanowano Bazar Naukowy – interaktywne pokazy. W czasie tej sesji instytucje publiczne i organizacje non-profit zaprezentują publiczności naukowe show opracowane według własnego pomysłu.


Czytaj więcej

 

Źródło: Hevelianum

Reklama