Nocny maraton idei. Jaka przyszłość czeka kosmos?

Już jutro startuje nocna konferencja Zawartości. Think about the future, Jack! W gronie teoretyków i praktyków zastanowimy się nad scenariuszami przyszłości dla kosmosu.

Czego jeszcze nie wiemy o kosmosie i nad czym głowią się naukowcy? Jak wszechświat jest prezentowany w literaturze sci-fi? Które z wizji twórców ubiegłego stulecia się spełniły, a które wciąż pozostają w sferze marzeń? Gdzie jesteśmy w kontekście eksploracji kosmosu i jak umożliwia nam to technologia? Czy będziemy mogli reklamować się w przestrzeni kosmicznej? Jak fotografia pomaga w poznawaniu kosmosu? Jaka przyszłość czeka astrofotografię?

W panelu dyskusyjnym "Kosmos" wystąpią: dr Tomasz Mrozek z Instytutu Astronomicznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Justyna Pelc – liderka projektu lądownika marsjańskiego Eagle, Łukasz Wilczyński – Prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, Łukasz Śmigiel – autor powieści i opowiadań z pogranicza fantastyki, kryminału i grozy oraz Jacek Bobowik – astrofotograf.

Konferencja rozpoczyna się 6 kwietnia br. o godzinie 19.00 na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Pełny program wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.zawartosci.com. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Organizatorem wydarzenia jest Uniwersytet SWPS i Agencja PR Publicon.

Źródło: materiały prasowe/Uniwersytet SWPS i Agencja PR Publicon