Przejdź do treści

Obchody roku Kopernika w Bibliotece Głównej AGH

gra terenowa „Sięgaj Gwiazd”
W imieniu AGH zapraszamy na grę terenową „Sięgaj Gwiazd”, która odbędzie się 10 maja 2023 r. w trzech rundach: o godzinie 10.00, 11.00 i 12.00. W trakcie gry Uczestnicy będą indywidualnie przemierzać zakamarki Biblioteki Głównej AGH, rozwiązując zagadki, wykonując niecodzienne zadania i poszukując skarbów. Czekają liczne wyzwania i niespodzianki, które pozwolą na poznanie Biblioteki z zupełnie innej strony.
 
Do udziału w grze nie potrzebujemy specjalnej wiedzy ani umiejętności –wystarczy jedynie chęć zabawy i pozytywne nastawienie. Pracownicy Biblioteki zadbają o to, by rozwinąć u uczestników zarówno umiejętności wyszukiwania informacji, ciętą ripostę jak i krzepę fizyczną.
 
Sponsorem nagród w grze terenowej jest czasopismo Urania Postępy Astronomii. Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy.
 
Inne atrakcje astronomiczne podczas tegorocznych Dni Otwartych BG AGH to między innymi otwarcie wystawy Wszechświat Mikołaja Kopernika (9 maja, godzina 12.00 sala wystawowa, wstęp wolny) i prelekcja prof. Władysława Górala „Od Kopca Krakusa do dysku z Nebry” (9 maja, godzina 12.45, sala 5, parter, wstęp wolny)
 
Dni Otwarte BG AGH
 
 
Czytaj więcej:
 
 
 
Źródło: BG AGH
 
Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Reklama