Przejdź do treści

Rozpoczęła się rejestracja na 4. Szkołę Kosmologiczną w Krakowie

Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fot. Marian Soida

1 lutego 2018 roku ruszyła rejestracja na dwutygodniową Szkołę Kosmologiczną – na jej czwartą już edycję. Szkoła przeznaczona jest głównie dla studentów i doktorantów, ale w ubiegłych latach brali w niej także udział młodzi doktorzy.

Szkoła ma na celu zgłębianie wiedzy z zakresu kosmologii teoretycznej i obserwacyjnej. W jej ramach odbędą się liczne wykłady prowadzone przez wybitnych specjalistów z całego świata, a także praktyczne ćwiczenia w pracowni komputerowej. Główne tematy poruszane podczas Szkoły to m.in. ciemna materia, kosmiczna sieć, mikrofalowe promieniowanie tła (cosmic microwave background – CMB), ewolucja galaktyk i galaktyk aktywnych (active galactic nuclei – AGN), oraz korzystanie z zasobów Wirtualnego Obserwatorium.

Tegoroczna Szkoła Kosmologiczna odbędzie się w dniach 8–22 lipca. Ze względu na okres wakacyjny i czas trwania będzie też znakomitą okazją do nawiązania nowych kontaktów naukowych – sprzyjają temu wspólne wycieczki i inne dodatkowe atrakcje. Szczegółowy program zostanie już niebawem ogłoszony na stronie wydarzenia.

Czytaj więcej:

 

Źródło: OA UJ

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska

Zdjęcie: Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego. Fot. Marian Soida

 

Reklama