Przejdź do treści

Ruszyła rejestracja do Astronomical Youth Camp eIAYC 2021

plakaty dotyczące eIAYC 2021

W tym roku wydarzenie Astronomical Youth Camp (eIAYC 2021) będzie mieć formę online i zaoferuje dwie atrakcje: serię seminariów i hackathon. Zapraszamy uczestników z całego świata!

 

wydarzenie data i godzina zapisy plakat

seria wykładów

czwartki

godzina 19:00 CEST

częstotliwość: co 2 tygodnie

początek 10 czerwca 2021 r.

link do zapisów

(zapisy do 31 maja 2021 r.)

link do plakatu
hackathon

od soboty 17 lipca 2021 r.

godzina 11:00 CEST

do niedzieli 18 lipca 2021 r.

godzina 23:00 CEST

link do zapisów

(zapisy do 20 czerwca 2021 r.)

link do plakatu

Wykłady:

Wykłady obejmą ponad 10 różnych przemówień wygłoszonych przez byłych i obecnych liderów Astronomical Youth Camp, po których nastąpią nieformalne dyskusje. Dotyczyć będą różnorodnych tematów związanych z astronomią, od nowych i ekscytujących badań nad egzoplanetami, gwiazdami podwójnymi, oprzyrządowaniem, po kosmologię, astrofizykę neutrin, a także sztukę, kulturę i zrównoważony rozwój. Tematyka referatów będzie przedstawiana na poziomie maturalnym.

Seria wykładów rozpocznie się 10 czerwca 2021 r. o godzinie 19:00 czasu środkowoeuropejskiego. Wykłady będą wygłaszane  co dwa tygodnie do września 2021 r. Każda sesja obejmie dwie prelekcje i będzie trwała godzinę, po której nastąpi spotkanie towarzyskie. Wykłady będą transmitowane na żywo, na następnie nagrania z tych spotkań będą udostępnione na YouTube.

Wykłady poprowadzą Carys, Cillian, Dan, Eli, Evi, Finnbar, Hannah, Josh (na żywo z bieguna południowego), Klaus, Mara, Mel i Nikki.

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w którejkolwiek z tych sesji, zarejestruj się tutaj do 31 maja 2021 r.

 

Hackathon:

Hackathon to wydarzenie skierowane do programistów, podczas którego informatycy i inne osoby związane z rozwojem oprogramowania, takie jak projektanci grafiki, twórcy interfejsów i menedżerowie projektów, stają przed zadaniem rozwiązania określonego problemu związanego z projektowaniem.

Hackathon Astronomical Youth Camp potrwa 36 godzin. Zacznie się o godzinie 11:00 CEST 17 lipca 2021 r., a zakończy o godzinie 23:00 CEST 18 lipca 2021 r. Każdy kto zechce wziąć udział w tym wydarzeniu powinien starać się być obecny na początku i na końcu hackathonu (spanie w czasie trwania wydarzenia jest dozwolone). Wydarzenie odbędzie się na stronie collect.town. Będzie mnóstwo przerw (na kawę), które pomogą w rozwiązywaniu postawionych problemów. Najlepsze i najbardziej innowacyjne projekty zostaną nagrodzone!

Hackathony to doskonała okazja do nauczenia się nowych umiejętności i udoskonalenia już posiadanych. To wydarzenie będzie nieco inne w porównaniu do typowych hacków. Nie damy Ci konkretnego problemu do rozwiązania ani zestawu danych do pracy. Zamiast tego chcemy, abyś sam wymyślił projekt na podstawie tego, co najbardziej Cię interesuje w nauce.

Być może już wiesz, jakie umiejętności chcesz rozwinąć, ale jeśli nie, jesteśmy tutaj, aby Cię poprowadzić. Formularz rejestracji zawiera już kilka pomysłów, które możesz zbadać. Zachęcamy do myślenia nieszablonowego i wychodzenia poza strefę komfortu. Twoimi umiejętnościami może być wszystko: od pisania programów po robienie na drutach! Będziesz mieć również możliwość pracy w grupach lub w pojedynkę. Będzie, jak zechcesz.

Za uczestnictwo pobierana jest niewielka opłata w wysokości 3 euro, która pokryje część kosztów prowadzenia tego wydarzenia. Jeśli opłata stanowi barierę dla Twojego udziału, mamy ograniczoną liczbę dostępnych zwolnień – napisz do nas na adres info@iayc.org, aby to omówić.

Jeśli chcesz wziąć udział w hackathonie, zarejestruj się tutaj do 20 czerwca. Skontaktujemy się z Tobą do końca czerwca w sprawie Twojego udziału.
 

Więcej informacji:

Autor: Joanna Molenda-Żakowicz


Na ilustracji: plakaty dotyczące wydarzenia. Żródło: eIAYC 2021

Reklama