Przejdź do treści

W Niepołomicach odbędzie się konferencja "Astronomia XXI wieku i jej nauczanie"

Logo Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach (MOA)
W dniach 17-19.10.2014 r. w Niepołomicach odbędzie się konferencja o nauczaniu i popularyzacji astronomii. Zachęcamy nauczycieli do udziału. Organizatorem jest Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne, które obchodzi w tym roku swoje 50-lecie.

Konferencja "Astronomia XXI wieku i jej nauczanie" będzie miała charakter międzynarodowy, wezmą w niej udział astronomowie, nauczyciele, studenci i uczniowie z Polski, Słowacji i Ukrainy. W programie zaplanowano referaty przeglądowe i dyskusje. Główną tematyka ma być popularyzacja i dydaktyka astronomii.

Wśród tematów znajdziemy m.in. wykład o tym co nam przyniesie 39-metrowy teleskop E-ELT, jak nauczać o astronomii wysokiej energii, jakie są współczesne metody nauczania astronomii, rola planetarium w nauczaniu, a także rola czasopisma "Urania - Postępy Astronomii" w procesie nauczania. Będą też warsztaty astronomiczne, przedstawienie efektów działalności uczniów oraz uroczystości związane z jubileuszem 50-lecia istnienia Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach.

Wśród sponsorów konferencji są wydawcy "Uranii": Polskie Towarzystwo Astronomiczne oraz Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii.

Program konferencji można znaleźć na witrynie www.moa.edu.pl.

Więcej informacji:

Źródło: Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne (MOA)


Reklama