Warsztaty Obserwacyjne obiektów Układu Słonecznego w MOA

Nowe planetarium w MOA

W najbliższy piątek w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym (MOA) w Niepołomicach rozpoczną się kolejne Warsztaty Obserwacyjne obiektów Układu Słonecznego. Zapraszamy do rejestracji!

MOA zaprasza nauczycieli na szkolenia w formie warsztatów. Po przerwie spowodowanej sytuacją na Ukrainie Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne wraz ze Stowarzyszeniem Astrotur wznawia szkolenia. W pierwszym semestrze bieżącego roku szkolnego proponuje dwie sesje dwudniowych warsztatów projektu EarthKAM oraz dwie tury trzydniowych warsztatów obserwacyjnych. Poza tym w czasie ferii zimowych dla Małopolski urządzi tradycyjne pięciodniowe Zimowe Warsztaty Astrofotografii. Uczestnicy otrzymają zakwaterowanie w budynku Obserwatorium, zaś wyżywienie zapewniają sobie we własnym zakresie.

Do dyspozycji uczestników będzie jadalnia z wyposażeniem, sala wykładowa, sala ćwiczeń oraz taras obserwacyjny z niezbędnymi lunetami i teleskopami. Udział w szkoleniach jest płatny i obejmuje głównie koszty noclegów. Formularze do zapisów będą się ukazywały sukcesywnie na stronie moa.edu.pl. Oto szczegółowy harmonogram:

Warsztaty dla nauczycieli – I semestr roku szkolnego 2022/2023

• Warsztaty obserwacji obiektów Układu Słonecznego, 7–9 października 2022 roku – opłata 75 zł
  • Warsztaty projektu EarthKAM, 22 i 23 października 2022 roku – opłata 50 zł
  • Warsztaty obserwacji obiektów Układu Słonecznego, 4–6 listopada 2022 roku – opłata 75 zł
  • Warsztaty projektu EarthKAM, 3 i 4 grudnia 2022 roku – opłata 50 zł
  • Zimowe warsztaty astrofotografii, 27–31 stycznia 2023 roku – opłata 125 zł

Wpłaty prosimy kierować na konto: 39 1240 5107 1111 0010 6767 9035, z tytułem przelewu Wpłata na cele statutowe.

Źródło: MOA

Opracowanie: MOA/Elżbieta Kuligowska