Przejdź do treści

Wykład otwarty "Badanie Wszechświata największymi ze współczesnych radioteleskopów" w Krakowie

W imieniu komitetu organizacyjnego międzynarodowej konferencji Magnetism Key Science Project Annual Meeting 2018 odbywającej się we wrześniu tego roku w Krakowie zapraszamy wszystkich chętnych na wykład otwarty "Exploring the Universe with the world’s largest radio telescopes" ("Badanie Wszechświata największym ze współczesnych radioteleskopów").

Radioastronomia wkracza obecnie w nową erę i silnie się zmienia. Już teraz ma do dyspozycji kilka wielkich i nowoczesnych radioteleskopów, a niebawem dołączy do nich największy radioteleskop na świecie. W ramach tego wykładu przedstawiony zostanie przegląd historyczny tej fascynującej epoki w dziejach nauki, a także zarys kolejnych, nadchodzących odkryć, jakie mogą już niebawem zostać dokonane - ze szczególnym uwzględnieniem tego, co już teraz odkrywamy na najbardziej jak dotąd czułych mapach nieba radiowego.

Wykład poprowadzą astronomowie George Heald i Tim Shimwell. Wykład w języku angielskim!

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Czas: wtorek 11 września w godzinach 17:00 – 18:00

Miejsce: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego,  ul. Prof. Stanisława Łojasiewicza 11, 30-348 Kraków

Sala A-1-06

 

Źródło: UJ

Czytaj więcej:

 

Na zdjęciu: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ

Reklama