Przejdź do treści

Wylicytuj obiad z polskim astronautą

Astonauta Sławosz Uznański

Allegro, które bierze udział w aukcjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaprosiło do aukcji polskiego astronautę Sławosza Uznańskiego.  Zwycięzca licytacji spotka się z Uznańskim na obiedzie, dowie się o szkoleniu astronautów oraz zwiedzi Europejskie Centrum Astronautów w niemieckiej Kolonii. Licytować można tylko do poniedziałku, czyli 29 stycznia 2024.

Przed nami 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). Sztab Allegro od 24 lat organizuje aukcje Allegro dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, do których zaprasza znane i  lubiane osoby, m.in. muzyków, aktorów, sportowców oraz ludzi angażujących się w pomaganiu bliźnim, aby przekazały na aukcję rzeczy od serca, których licytacja zasili konto Orkiestry. W tym roku aukcja będzie kosmiczna, ponieważ zaproszono do zabawy polskiego astronautę Sławosza Uznańskiego.  

Co można wygrać na licytacji?

  • wspólny obiad ze Sławoszem Uznańskim i odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące szkolenia astronautów
  • zwiedzanie Europejskiego Centrum Astronautów (EAC) w Kolonii, w Niemczech, gdzie astronauci i astronautki z całego świata przygotowują się do misji na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS), trenując obsługę europejskich modułów.

Zwycięzca aukcji będzie miał okazję zobaczyć EAC razem z polskim astronautą, Sławoszem Uznańskim, który nie tylko oprowadzi po centrum, ale również opowie o swoim szkoleniu i zaprosi na wspólny obiad.

Na stronie znajduje się video, w którym Sławosz opowiada o aukcji.

Przejdziecie przez halę treningową, gdzie znajdują się makiety ISS. Odwiedzicie centrum kontroli lotów, gdzie dowiecie się o tajnikach komunikacji z Międzynarodową Stacją Kosmiczną. A jeśli będziecie mieli szczęście, może usłyszycie astronautów aktualnie przebywających na orbicie. Zobaczycie także basen, w którym astronauci przygotowują się do spacerów kosmicznych - mówi Sławosz Uznański.

Liczba osób biorących udział w realizacji aukcji: max 5 osób

Termin realizacji: do 31 grudnia 2024 r. (konkretna data zostanie ustalona w dogodnym dla obu stron terminie)

Miejsce realizacji aukcji: Europejskie Centerum Astronautów, Kolonia, Niemcy

Dodatkowe koszty związane z realizacją aukcji (np. dojazd do Kolonii, nocleg): pokrywa Zwycięzca

Koniec aukcji odbędzie się 29 stycznia o godzinie 09:54:31.

Sławosz Uznański, astronauta projektowy ESA, obecnie szkoli się w Europejskim Centrum Astronautów w Kolonii. Jego fascynująca droga zaczęła się od studiów na Politechnice Łódzkiej i Uniwersytecie w Nantes, a kulminacją było zdobycie doktoratu z projektowania technologii kosmicznych na Uniwersytecie w Aix-Marseille. Pełnił kluczowe role w CERN, tworząc m.in. system kontroli mocy dla Wielkiego Zderzacza Hadronów. Jego historia to nie tylko nauka i technologia, ale także pasja do odkryć kosmicznych.

Więcej o Sławoszu i Jego szkoleniu dowiesz się z Jego social mediów: Facebook/Instagram: @astro_slawosz

Źródło: Allegro

Opracował: Paweł Z. Grochowalski

Reklama