Przejdź do treści

Zakończyła się Konferencja Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych w Krakowie

Tegoroczna konferencja KSAKN (Konferencja Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych) w Krakowie już za nami. Następna KSAKN już jesienią we Wrocławiu!

Konferencja Studenckich Astronomicznych Kół Naukowych odbyła się w dniach 19-22 kwietnia 2018 r. na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. W tym roku towarzyszyło jej wiele atrakcji, w tym dwa wykłady specjalne (profesora Michała Ostrowskiego oraz doktora Jakuba Mielczarka z UJ), finisaż wystawy Weroniki Adamskiej "Przestrzeń zamknięta-przestrzeń otwarta", oraz liczne spotkania integracyjne. Przede wszystkim nie zabrakło jednak ciekawych referatów uczestników. W ostatnim dniu spotkania była także możliwość zwiedzenia Obserwatorium Astronomicznego UJ, w tym Fortu Skała.

Prezentacje i plakaty dotyczyły wielu dziedzin astronomii, w tym fizyki czarnych dziur, planet pozasłonecznych, gwiazd zmiennych, mgławic, spektroskopii, a nawet astrochemii i historii nauki. Urania - Postępy Astronomii była oficjalnym patronem tegorocznego KSAKN.

Organizatorzy (Naukowe Koło Studentów Astronomii UJ) dziękują wszystkim za udział w spotkaniu, jednocześnie zachęcając do dzielenia się uwagami na jego temat oraz wszelkimi wskazówkami, które mogą dodatkowo usprawnić kolejne spotkania tego rodzaju.

 

Czytaj więcej:

 

 

Źródło: OA UJ

Reklama