Wrzesień w grudziądzkim Planetarium

Projektor w Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu

Jest już program grudziądzkiego planetarium na wrzesień 2023 roku. Wszystkie opisane pokazy odbywają się w ramach 51. Grudziądzkich Dni Kopernikowskich w Roku Mikołaja Kopernika.

8 września, godz. 17:00
Koncert muzyki elektronicznej pod kopułą planetarium. Wystąpi Tomasz Pauszek. Koncert promuje nową płytę LEM – THE TALES FROM BESIDE, dedykowaną Stanisławowi Lemowi. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy przez e-mail.

16 września, godz. 18:00
Wykłady w klubie Akcent w Grudziądzu (Festiwal ASTROGRU, wstęp: teatrgrudziadz.bilety24.pl):
  • Kosmos w muzyce, muzyka w Kosmosie – Jacek Drążkowski („Urania – Postępy Astronomii”),
  • Dźwięki i rytmy Kosmosu - Sebastian Soberski (Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu).

19 września, godz. 19:00

Obserwacje astronomiczne oraz seans pod kopułą Planetarium. W programie:

• seans „Opowieść o gwiazdach i gwiazdozbiorach”,
  • Obserwacje „młodego” Księżyca, Saturna i innych obiektów astronomicznych.
Uwaga: w przypadku złej pogody odbędzie się tylko seans pod kopułą Planetarium. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy przez e-mail.

21 września,  godz. 15:15
Międzyszkolne Koło Astronomiczne dla młodzieży ze szkół średnich. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy przez e-mail.

26 września, godz. 17:00
Seans „Opowieść o gwiazdach i gwiazdozbiorach” oraz omówienie aktualnego nieba z dużą dawką ciekawostek astronomicznych. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy przez e-mail.

28 września,  godz. godz. 15:15
Seans „Nasz Wszechświat”. Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy przez e-mail.

28 września,  godz. 16:00
„Akademia Plutona” –  Międzyszkolne Koło Astronomiczne dla dzieci ze szkół podstawowych.
Wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy przez e-mail.

Źródło: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne w Grudziądzu

Opracowanie: Elżbieta Kuligowska