Przejdź do treści
Dodane przez pukownik - 31 sie 2018
KosmoSzkoła z PAK

Urania, Polskie Towarzystwo Astronomiczne i Polska Agencja Kosmiczna zapraszają do udziału w konkursie "KosmoSzkoła z PAK" - pula nagród to sprzęt astronomiczny o wartości 8000zł!

Rozpoczyna się ciekawy konkurs dla szkół, a do wygrania będą środki na wyposażenie szkolnej pracowni astronomicznej. Konkurs jest prowadzony przez Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) i Polską Agencję Kosmiczną (PAK) we współpracy z Uranią.

Oto jak organizatorzy zachęcają do udziału:

Jeśli A kojarzy Ci się z astronomią lub astronautyką...
Chciałbyś, aby w Twojej szkole działało albo działa kółko astronomiczne, ale brak Ci pracowni i sprzętu...
Masz mnóstwo pomysłów na projekty astronomiczne...
Mamy dla Ciebie konkurs!

Konkurs "KosmoSzkoła z PAK" przeznaczony jest dla szkoł, nauczycieli i uczniów, którzy chcą zrealizować projekty edukacyjne z zakresu astronomii, astronautyki i badań kosmosu. Zadaniem konkursowym jest opisanie własnego pomysłu na program zajęć kółka astronomicznego i przygotowanie listy potrzebnego sprzętu.

Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zamieszczony na stronie konkursu w terminie do 31 października 2018 r.

Pula nagród w konkursie "KosmoSzkoła z PAK" wynosi 8 000 zł w formie sfinansowania wybranego sprzętu astronomicznego dla szkoły oraz nagród książkowych dla autorów projektów. Dodatkowo 100 pierwszych szkół, które prześlą zgłoszenia, zostanie nagrodzonych prenumeratą "Uranii - Postępów Astronomii" na rok szkolny 2018/2019.

Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) to organizacja zrzeszająca zawodowych astronomów, działająca od 1923 roku. Polska Agencja Kosmiczna (PAK) jest rządową agencją utworzoną w 2014 roku w celu rozwoju sektora kosmicznego w Polsce. "Urania - Postępy Astronomii" to czasopismo i portal internetowy o astronomii i kosmosie z prawie stuletnią tradycją.

Więcej informacji: