Przejdź do treści

Czy Wszechświat powstał z niczego? Spotkanie z Lawrence'em Kraussem

spotkanie z Lawrencem Kraussem – „Wszechświat z niczego”

W środę 25 maja 2022 r. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu będzie miał zaszczyt gościć światowej sławy astrofizyka Lawrence’a Kraussa. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18.00 w Auli UMK. Tytuł spotkania to „Wszechświat z niczego”.

 

Aktualizacja z 12.05.2022 r: wykład został odwołany

 

Lawrence Krauss jest fizykiem teoretycznym i kosmologiem. Wykładał na wielu uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych, w tym na Harvardzie i Yale. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na ewolucji Wszechświata oraz fundamentalnej strukturze materii. Jest autorem kilku bestsellerowych książek popularnonaukowych.

W swoim wystąpieniu Lawrence Krauss zaprezentuje niesamowitą podróż (opartą zresztą na jego nowej książce) – z powrotem do początków początku i końca końca. Zadając słynne pytanie „Dlaczego raczej jest coś, a nie nic?”, opowie o tym, że nasz Wszechświat nie tylko mógł naturalnie powstać z niczego, ale prawdopodobnie tak się właśnie stało.

Wykład jest organizowany przez SPIE/OPTICA Nicolaus Copernicus University Student Chapter we współpracy z Kołem Naukowym Studentów Astronomii i Kołem Naukowym Studentów Fizyki UMK. Na spotkanie obowiązują zapisy. Spotkanie jest nieodpłatne, obowiązują jednak zapisy przez formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc ograniczona!

spotkanie z Lawrencem Kraussem

 


Więcej informacji:


Źródło: UMK

Opracowanie: KNSA UMK

Reklama