Przejdź do treści

Dwie nowe książki autorki bestselerów pod patronatem Uranii

Książki Davy Sobel w sklepie Uranii

Nareszcie tłumaczenia na język polski doczekały się dwie najnowsze książki Davy Sobel, sławnej amerykańskiej popularyzatorki nauki, wieloletniej redaktorki naukowej New York Timesa, autorki Córki Galileusza, Czy jest tam kto? i W poszukiwaniu szerokości geograficznej

 

Doskonalsze niebo to opowieść o wydarzeniach towarzyszących narodzinom jednego z najbardziej rewolucyjnych dzieł w historii ludzkości, De revolutionibus Mikołaja Kopernika. Doskonale udokumentowanej narracji historycznej towarzyszy niezwykły utwór sceniczny, opisujący hipotetyczne wydarzenia towarzyszące wizycie we Fromborku i Lubawie „nieproszonego gościa”, oskarżonego później o homoseksualizm, Jerzego Joachima Retyka.

Doskonalesze niebo, Dava Sobel

 

Szklany Wszechświat to historia początków emancypacji w nauce. Grupa młodych uzdolnionych i pracowitych kobiet zatrudnionych w początkach XX w. w Obserwatorium Harvarda tworzy tam podwaliny pod zupełnie nową dziedzinę badań – astrofizykę. Możemy tu prześledzić losy najsławniejszych z nich, Henrietty Swan Leavitt, Anny Jump Cannon, Cecylii Payne-Gaposchkin i innych. Te historie to niemal gotowy scenariusz filmowy.

Szklany Wszechświat, Dava Sobel

 

Wszystkie książki do nabycia w księgarni Uranii.

 

Dava Sobel w Astronarium (odc. 81)

Dava Sobel w Astronarium: Księgi Kopernika (odc. 81)

 

Więcej:

 

Opracowanie: Magda Maszewska

Ilustracje: Doskonalsze niebo (wyżej), Szklany Wszechświat (pośrodku), Dava Sobel, fot. Astronarium (niżej).

Reklama