Przejdź do treści

Lemowska wizja przyszłości – konkurs plastyczno-graficzny

Lemowska wizja przyszłości - konkurs plastyczno-graficzny

Stowarzyszenie WroSpace ogłosiło w mediach społecznościowych konkurs plastyczno-graficzny pt. „Lemowska wizja przyszłości”. Konkurs związany jest ze stuleciem urodzin Stanisława Lema – polskiego pisarza science-fiction. Celem konkursu jest m.in. popularyzacja technologii kosmicznych, nauk ścisłych i dorobku polskiej literatury science-fiction. Organizatorzy konkursu czekają na wizje lemowskiego Golema – superkomputera przyszłości do 30 września 2021 r.

W 2021 r. obchodzimy Rok Stanisława Lema – pisarza science-fiction, który swoimi powieściami, esejami i felietonami podbił świat. Stowarzyszenie WroSpace zaprasza do uczczenia setnej rocznicy urodzin wybitnego Polaka i udziału w konkursie plastyczno-graficznym „Lemowska wizja przyszłości”.

Konkurs „Lemowska wizja przyszłości” polega na indywidualnym wykonaniu pracy plastycznej lub graficznej przedstawiającej wizję Golema – superkomputera przyszłości i przesłaniu jej drogą mailową do 30 września 2021 r. na adres konkurs@wrospace.pl.

Stowarzyszenie WroSpace  przeprowadza Konkurs przy wykorzystaniu strony internetowej oraz swoich fanpage’ach w mediach społecznościowych na Facebooku oraz na Instagramie. Komunikaty oraz informacje dotyczące Konkursu publikowane będą na stronie internetowej Stowarzyszenia. Można też śledzić profil Konkursu na Facebooku. 

Praca konkursowa może zostać wykonana w dowolnej technice, dozwolone są zarówno prace manualne, jak i grafika komputerowa stworzona za pomocą programów graficznych 2D lub 3D. Może być ona wykonana w dowolnym formacie arkusza papieru, na powierzchni płaskiej (malarstwo, rysunek, grafika i in.). Prace będą oceniane ze względu na oryginalne podejście do tematu, spójność z tematem i walory artystyczne.

Nagrodą główną w Konkursie jest wydruk Pracy Konkursowej na gadżetach promocyjnych Stowarzyszenia WroSpace (np.: koszulce, kubku, naklejkach, plakacie). Pozostałe nagrody, w zależności od kategorii wiekowej, to książki, filmy edukacyjne i zestawy gadżetów. Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy w wersji elektronicznej.

Konkurs skierowany jest do wszystkich osób na całym Świecie zainteresowanych twórczością Stanisława Lema. Rozstrzygnięcie nastąpi w dwóch kategoriach – praca plastyczna i praca graficzna (stworzona w programie graficznym) oraz w trzech kategoriach wiekowych:

  • Kategoria I – do lat 10,
  • Kategoria II – 11-16 lat,
  • Kategoria III – powyżej 16 lat.
     

Ogłoszenie zwycięzców nastąpi podczas World Space Week Wrocław, który odbędzie się 06-07.11.2021 r. we Wrocławiu.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin i zgody na przetwarzanie danych osobowych, znajdują się na stronie konkursu

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Technologie przyszłością naszej planety” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu NOWEFIO 2021.

Źródło: Stowarzyszenie WroSpace

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Reklama