Siódma edycja World Space Week Wrocław

7 edycja World Space Week Wrocław

21 i 22 października 2023 roku w Concordia Design we Wrocławiu odbędzie się siódma edycja World Space Week Wrocław – tym razem pod hasłem „Nauka i inżynieria sposobem na światowy kryzys”. Partnerami wydarzenia są: Fundacja Empiria i Wiedza, Polska Agencja Kosmiczna (POLSA), Centrum Badań Kosmicznych PAN, Agencja Rozwoju Przemysłu oraz JoinTheSpace.

Organizatorzy zapraszają uczestników w wieku od 4 do 100 lat, w tym dzieci, młodzież, rodziny z dziećmi, grupy zorganizowane, pasjonatów, profesjonalistów, przedsiębiorców i osoby szukające nowych pasji – bo przecież „Kosmos i nauka są dla wszystkich!”.

W ramach siódmej edycji World Space Week Wrocław odbędą się m.in.:

• konferencja popularnonaukowa ze strefą VIP, w której będzie można porozmawiać ze wszystkimi gośćmi specjalnymi;
  • strefa edukacyjna z piknikiem naukowym,
  • warsztaty objęte zapisami (zapisy będą otwarte po 10 października);
  • pokazy naukowe;
  • strefa networkingowa dla wszystkich gości i uczestników.

Wydarzenie jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji pod linkiem.

Celem wydarzenia jest promocja nauki, zwiększenie świadomości społecznej oraz edukacji i kształtowania nowych pokoleń w zakresie wykorzystania rozwoju nauki i technologii do przeciwdziałania wielowymiarowemu światowemu kryzysowi.

Dodatkowym celem jest także popularyzacja nauk ścisłych ze szczególnym uwzględnieniem:

• technologii kosmicznych i nowych technologii;
  • bezpieczeństwa cyfrowego;
  • ochrony środowiska naturalnego i ekologii;
  • kształcenia umiejętności inżynieryjnych;
  • wpływu rozwoju technologii na rozwiązanie wielu problemów światowych;
  • optymalizacji technologii oraz tempa ich rozwoju w aspekcie ochrony środowiska, kryzysu energetycznego, ekonomicznego czy zasobów ludzkich.

Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. Szymon Szczęśniak („JSON”) z CodeTwo oraz HRejterzy, prof. Grzegorz Wrochna (prezes Polskiej Agencji Kosmicznej), prof. Piotr Orleański oraz prof. Hanna Rothkaehl z Centrum Badań Kosmicznych PAN, a także dr Aleksandra Wrońska z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wydarzenie jest finansowane przez Fundację Empiria i Wiedza, współfinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach programu NOWEFIO na lata 2023–2030 oraz Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie WroSpace. Partnerami są: Fundacja Empiria i Wiedza, Polska Agencja Kosmiczna, Centrum Badań Kosmicznych PAN, Agencja Rozwoju Przemysłu oraz JoinTheSpace.

Źródło: Stowarzyszenie WroSpace

Opracowanie: Paweł Z. Grochowalski