Przejdź do treści

PCINN.SPACE Challenge w Rzeszowie rozstrzygnięty

Wyniki konkursu PCINN.SPACE Challenge

30 sierpnia br. ogłoszono wyniki akcji promocyjnej PCINN.SPACE Challenge zorganizowanej w ramach kosmicznego projektu PCI Space Exploration. Spośród wszystkich nadesłanych odpowiedzi wyłonione zostały trzy poprawne i ich autorzy otrzymali kosmiczne upominki.

Akcja promocyjna PCINN. SPACE Challenge wystartowała 5 sierpnia br. Do 25 sierpnia należało przesyłać odpowiedzi. Organizatorzy akcji – Podkarpackie Centrum Innowacji sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie – ogłosiło wyniki na swojej stronie 30 sierpnia br.  

W konkursie należało podać, jaka ulica w Rzeszowie skrywa w swojej nazwie rodzaj załogowego statku kosmicznego NASA. Odpowiedzią było ulica Podpromie. Łączy ona ulice Teofila Lenartowicza i Wojciecha Kilara. Znajduje się przy niej m.in. hala sportowo-widowiskowa Hala Podpromie. A sama ulica jest niedaleko rzeki Wisłok.

Wśród wszystkich nadesłanych odpowiedzi tylko trzy były poprawne. Ich autorami są:

  • Hubert Gross
  • Kamil Ziółkowski
  • Kamil Misiurek


Do tych osób trafi książka pt. "Kosmiczne wyzwania. Jak budować statki kosmiczne, dogonić kometę i rozwiązywać galaktyczne problemy” autorstwa Artura B. Chmielewskiego i Eweliny Zambrzyckiej-Kościelnickiej oraz komplet upominków Podkarpackiego Centrum Innowacji.

Organizatorzy akcji promocyjnej serdecznie gratulują wszystkim, którzy podjęli ich kosmiczne wyzwanie. I jednocześnie zapraszają do udziału w kosmicznym projekcie PCI, który jest okazją do poznania interesujących zagadnień praktycznych związanych z eksploracją kosmosu, ale także „kosmiczną przepustką” do stworzenia m.in. polskiej konstelacji nanosatelitarnej na Podkarpaciu.

Więcej informacji na temat projektu PCI Space Exploration można znaleźć na stronie PCI.   

Źródło: PCI

Oprac. Paweł Z. Grochowalski

Reklama