Przejdź do treści

Trwa pierwszy etap 57. Olimpiady Astronomicznej 2013/2014

Witryna 57. Olimpiady Astronomicznej 2013/2014. Źródło: Planetarium Śląskie.
Jak co roku, na stronie internetowej Planetarium Śląskiego można znaleźć zadania przygotowane na pierwszy etap olimpiady astronomicznej. Przypominamy o nadbiegającym terminie nadsyłania rozwiązań - do 11 października 2013 r.

Olimpiada astronomiczna jest skierowana do szkół ponadgimnazjalnych. Zadania I stopnia uczniowie rozwiązują w warunkach domowych. Treść zadań jest ogłaszana w internecie i innych mediach. Po dwóch seriach zadań I stopnia następują okręgowe zawody II stopnia, które są już rozgrywane pod kontrolą organizatorów. II stopnień zawodów - finał, odbywa się w Planetarium Śląskim.

Zadania olimpiady obejmują zestaw teoretyczny oraz praktyczne zadanie obserwacyjne. W tym roku uczestnicy mogą wybrać m.in. internetowe zadanie obserwacyjne, co wydaje się być wpisaniem w tendencję coraz liczniejszych projektów edukacyjnych (również obserwacyjnych) dla uczniów, prowadzonych za pośrednictwem internetu.

Polska olimpiada jest jedną z najstarszych na świecie. Jej zwycięzcy często przywożą potem medale z olimpiady międzynarodowej. Przykładowo z ostatniej olimpiady, która odbyła się w Grecji, reprezentacja naszego kraju przywiozła medal złoty, dwa srebrne i dwa brązowe.

Zadania olimpiady astronomicznej można znaleźć na stronie internetowej http://planetarium.edu.pl/oa.htm.

 


Więcej informacji:


 
Źródło: Planetarium Śląskie | Autor: Krzysztof Czart
 
Na zdjęciu: Witryna 57. Olimpiady Astronomicznej 2013/2014. Źródło: Planetarium Śląskie.
 
(Tekst ukazał się pierwotnie w serwisie Orion, którego zasoby zostały włączone do portalu Urania)

Reklama