Przejdź do treści

X Konferencja SOK PTMA – zmiana terminu!

Nastąpiło tygodniowe przesunięcie terminu konferencji Sekcji Obserwatorów Komet PTMA. W imieniu Sekcji zapraszamy w dn. 6-8 października 2017 r. do Niepołomic.

Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o kometach, poznać inspirujące historie ich badań i spotkać się z polskimi badaczami? Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji Sekcji Obserwatorów Komet Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii.

Jubileuszowa X Konferencja SOK odbędzie się, podobnie jak przed rokiem, w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach (ul. Mikołaja Kopernika 2, Niepołomice) w dniach 6-8 października 2017 r.

Celem konferencji jest spotkanie w gronie obserwatorów i miłośników komet, a także integracja środowiska naukowego i amatorskiego zajmującego się tematyką małych ciał Układu Słonecznego. Poza licznymi prelekcjami, odbędzie się pokaz w planetarium i wspólny grill.

Dodatkowo zachęcamy do zapoznania się z nowym oficjalnym ósmym odcinkiem Przegląd aktualności - "Wszechświat Komet" SOK PTMA odc. 8, który jest dostępny na oficjalnym kanale SOK PTMA na YouTube.

Szczegółowy program konferencji zostanie opublikowany już wkrótce!

Opracował:
Adam Tużnik

Więcej informacji:
Na ilustracji:
Budynek Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach koło Krakowa. Źródło: PTMA

Reklama