Wrocław

World Space Week w weekend we Wrocławiu

Od piątku do niedzieli we Wrocławiu odbywać się będzie sporo wydarzeń związanych z World Space Week. Jako patron medialny zachęcamy do udziału!

We Wrocławiu już wkrótce World Space Week

Niedługo we Wrocławiu odbędzie się World Space Week. Urania jest patronem medialnym tego wydarzenia. Zachęcamy do wybrania się na oferowane przez nie atrakcje w dniach 5-7 października.

We Wrocławiu powstał kosmiczny plac zabaw

Na „Osiedlu Kosmonautów” na wrocławskim Gądowie w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego miały powstać dwa kosmiczne place zabaw dla dzieci. Mieszkańcom Wrocławia udało się przegłosować jeden z projektów i wrocławskie dzieci mogą się już bawić wśród planet Układu Słonecznego.

Druga edycja „Space Day” na Politechnice Wrocławskiej

Space Day Wrocław 2017
Członkowie zespołu Projekt Scorpio, Studenckie Koło Naukowe PWr Aerospace oraz Wrocław 2016 zapraszają na drugą edycję imprezy dla osób zafascynowanych inżynierią kosmiczną.

World Space Week Wrocław 2017

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy na pierwszą w Polsce imprezę w ramach międzynarodowego święta kosmosu World Space Week Wrocław 2017, która odbędzie się w dniach 7 i 8 października (sobota i niedziela) we Wrocławiu.

Reaktywowano oddział PTMA we Wrocławiu

Miłośnicy kosmosu z Wrocławia postanowili przyłączyć się do Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA). Oddział we Wrocławiu będzie 20. oddziałem PTMA w Polsce.

Rozpoczęła się kampania F-HUNTERS obserwacji rozbłysków słonecznych

Kampania obserwacji rozbłysków słonecznych F-HUNTERS / F-CHROMA
Pojawiła się okazja dla astronomów amatorów na wsparcie naukowców w badaniach Słońca. 19 września wystartowała kampania obserwacyjna F-HUNTERS w ramach europejskiego projektu F-CHROMA. W Polsce koordynuje ją Instytut Astronomiczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Kampania potrwa do 27 września 2015 r.
Subscribe to RSS - Wrocław