Przejdź do treści

Masz pomysł na komercyjne wykorzystanie danych satelitarnych? Trwają zapisy do akceleratora SpaceUp BSA

img

Już po raz drugi Krakowski Park Technologiczny prowadzi rekrutację do programu akceleracyjnego SpaceUp BSA. Za pomocą programu KPT chce wspierać i przyspieszyć rozwój pomysłów i startupów korzystających z danych satelitarnych europejskiego programu Copernicus.

Dane satelitarne są wykorzystywane w wielu branżach gospodarki. Połączenie wiedzy w określonym obszarze działania firmy z danymi satelitarnymi może pozwolić stworzyć unikalne rozwiązania biznesowe. Krakowski Park Technologiczny już po raz drugi rekrutuje zespoły 2-4 osobowe, które mają pomysł na wykorzystanie publicznych danych satelitarnych programu Copernicus. W programie znalazły się wcześniej dwa startupy, które zakwalifikowały się do międzynarodowego programu akceleracyjnego Copernicus w Stuttgarcie.

W ramach programu SpaceUp zespoły mogą korzystać ze wsparcia mentorów, którzy pomogą nawiązać relacje międzynarodowe, zdobyć kontakty biznesowe w sektorze kosmicznym i kompetencje związane z przetwarzaniem danych satelitarnych. Druga edycja kosmicznego akceleratora potrwa 3 miesiące. W tym czasie co 3-4 tygodnie organizowane będą dwudniowe spotkania, kiedy zakwalifikowane zespoły będą współpracować z mentorami i specjalistami biznesowymi. Spotkania będą odbywać się w Krakowskim Parku Technologicznym, z wyjątkiem jednego zjazdu w Warszawie. Efektem takiej pracy może być przygotowanie lub dopracowanie projektu, jego weryfikacja czy opracowanie planu wdrożenia gotowego produktu na rynek.

Zakwalifikowane zespoły nie tylko będą miały okazję skomercjalizować swój pomysł, ale też wejść do Inkubatora Technologicznego, działającego przy Krakowskim Parku Technologicznym czy przygotować się do programu inkubacji biznesowej Europejskiej Agencji Kosmicznej ESA BIC.

Szczegóły programu można znaleźć pod adresem https://balticsatapps.pl/akceleracja/pl. Rekrutacja do programu trwa do 27 października. Aby aplikować do programu SpaceUp BSA nie trzeba mieć zarejestrowanej działalności gospodarczej.

Program akceleracyjny realizowany jest w ramach projektu BalticSatApps – Speeding up Copernicus Innovation for the BSR Environment and Security, realizowanego w ramach Programu INTERREG Baltic Sea Region 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu.

Na podstawie: KPT

Opracowanie: Rafał Grabiański

Więcej informacji:

Reklama