Przejdź do treści

V Letnia Szkoła Astronomiczna dla nauczycieli

Polski Oddział European Association for Astronomy Education wspólnie z Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach zapraszają na kolejną – już piątą – Letnią Szkołę Astronomiczną dla nauczycieli.

Szkoła letnia jest organizowana przede wszystkim z myślą o nauczycielach oraz innych osobach chcących doskonalić metody nauczania astronomii i rozwijać swoje własne umiejętności w tej dziedzinie. Udział mogą wziąć również wszyscy zainteresowani astronomią i obserwacjami nocnego i dziennego nieba.

V Letnia Szkoła odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 3 lipca 2015 r. w Stacji Turystycznej Orle położonej wysoko w Izerskim Parku Ciemnego Nieba. W programie są – jak zwykle – wykłady profesjonalnych astronomów, warsztaty oraz obserwacje nieba, kiedy tylko pogoda na to pozwoli. Uczestnicy będą mieli dostęp do bogato wyposażonej pracowni astronomicznej (teleskopy, aparaty fotograficzne, laptopy).

Udział w szkole jest bezpłatny, trzeba jednak opłacić na miejscu koszty utrzymania, przede wszystkim noclegi (dla uczestników szkoły są po 30 zł). Można nocować we własnym namiocie (10 zł za noc). W bufecie można wykupić całodniowe wyżywienie. Sklepów w okolicy nie ma. Jeśli będą chętni - zorganizujemy jednodniową wycieczkę do Pragi.

Osoby pragnące wziąć udział w V Letniej Szkole muszą wypełnić formularz na stronie MOA. Kolejne szczegóły będą się pojawiać na stronie Polskiego Oddziału EAAE, gdzie można też przeczytać (i pooglądać) relacje z poprzednich szkół.

Więcej informacji:

Ludwik Lehman oraz Grzegorz Sęk

Źródło: MOA

Reklama