Przejdź do treści

Astronarium nr 60 o ESO Supernova

Astronarium nr 60

ESO Supernova to najnowsza budowla obok siedziby Europejskiego Obserwatorium Południowego (European Southern Observatory – ESO). Co takiego skrywa? I czym zajmują się Polacy pracujący w centrali ESO? Dowiecie się w nowym odcinku „Astronarium”, którego premiera już dzisiaj w TVP 3 o godz. 17:00 i 20:30.

W odcinku wystąpią dr Danuta Dobrzycka dr i Adam Dobrzycki – polscy astronomowie zajmujący się dany spływającymi do Europy z teleskopów na pustyni Atakama w Chile, Aleksandra Hamanowicz – polska doktorantka w ESO, Tania Johnston, koordynator ESO Supernova, inż. Christophe Dupuy z działu technicznego ESO oraz Oana Sandu z działu popularyzacji ESO.

„Astronarium” to seria popularnonaukowych programów o astronomii i kosmosie realizowanych we współpracy Polskiego Towarzystwa Astronomicznego i Telewizji Polskiej, przy wsparciu finansowym od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Partnerem medialnym programu jest czasopismo i portal „Urania – Postępy Astronomii”. Zdjęcia realizowane są przez ekipę telewizyjną z TVP 3 Bydgoszcz.

Więcej informacji:

Reklama