Przejdź do treści

Astronarium nr 71 o misjach do Jowisza

img

Dzisiaj premiera kolejnego odcinka Astronarium. Jego tematem będą misje do Jowisza - największej planety Układu Słonecznego.

Co takiego dowiedzieliśmy się i czego dowiemy się dzięki sondom takim jak Galileo, Juno czy JUICE? Badały one nie tylko Jowisza, ale także jego księżyce. W odcinku przedstawione będą najciekawsze rezultaty dotychczasowych misji sond kosmicznych oraz planowana misja JUICE. Opowiedzą o niej polscy naukowcy i inżynierowie przygotowujący instrumenty dla tego projektu prowadzonego przez Europejską Agencję Kosmiczną (ESA).

Premiera odcinka dzisiaj o godz. 17:00 i 20:30 w TVP 3, powtórki w sobotę, a później będzie dostępny także na YouTube.

Astronarium to seria popularnonaukowych programów telewizyjnych o astronomii i kosmosie. Prezentuje zagadki Wszechświata i naukowców, którzy je badają. Kamery programu odwiedzają różne instytuty naukowe w Polsce i poza granicami naszego kraju pokazując najnowszą wiedzę o Wszechświecie, jaką dysponują współcześni astronomowie i fizycy.

Producentami programu są Polskie Towarzystwo Astronomiczne (PTA) oraz Telewizja Polska (TVP), a partnerem medialnym czasopismo i portal "Urania - Postępy Astronomii". Dofinansowanie produkcji zapewnia Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Więcej informacji:

 

 

Reklama