Przejdź do treści

Dwunasta Noc w Instytucie Lotnictwa

Dwunasta Noc w Instytucie Lotnictw

Instytut Lotnictwa w Warszawie zaprasza wszystkich wielbicieli lotnictwa, kosmosu, nauki i techniki na dwunasta edycję „Nocy w Instytucie Lotnictwa”, która odbędzie się piątek 6 października 2023 roku. Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale w tym roku ze względów bezpieczeństwa obowiązuje rejestracja.  

„Noc w Instytucie Lotnictwa” to największa w Polsce nocna impreza edukacyjna, której celem jest popularyzacja sektora lotniczego i kosmicznego w Polsce oraz promocja profesji inżynierskich.

Już w piątek 6 października w godz. 17:00–23:00 będzie można po raz dwunasty zobaczyć z bliska m.in. samoloty, rakiety, bezzałogowce, wiroloty i śmigłowce, a także spotkać pilotów cywilnych i wojskowych, spadochroniarzy, przedstawicieli warszawskich lotnisk, inżynierów, astronomów, kosmonautów, naukowców, studentów i wielu innych wspaniałych ludzi.

Zaprezentowane zostaną obszary związane z lotnictwem, nowymi technologiami, kosmosem, ale nie tylko. Jak zawsze Instytut Lotnictwa szykuje wiele niespodzianek! Ta jedyna noc w roku będzie rzadką okazją zwiedzenia Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa w Warszawie oraz obejrzenia niedostępnych na co dzień laboratoriów.

Impreza jest skierowana do wszystkich wielbicieli lotnictwa, samolotów, kosmosu, nauki i techniki oraz do tych, którzy są ciekawi świata i lubią aktywnie spędzać czas wolny.

Tegoroczna edycja Nocy w Instytucie Lotnictwa odbędzie się w piątek, 6 października 2023 roku, w godzinach 17:00–23:00 przy al. Krakowskiej 110/114 w Warszawie.

Wstęp na Noc jest jak zawsze BEZPŁATNY, jednak w tym roku wymagana będzie REJESTRACJA ON-LINE

Dlaczego należy się zarejestrować? Obowiązek rejestracji wynika z wewnętrznych regulacji bezpieczeństwa Instytutu oraz z prewencji związanej z sytuacją geopolityczną w regionie (wojna w Ukrainie).

Zarejestrować muszą się wszyscy odwiedzający imprezę, także dziennikarze. Więcej szczegółów na profilu wydarzenia na Facebooku i na stronie Instytutu Lotnictwa.

Każdego roku rośnie liczba odwiedzających oraz zainteresowanie mediów. Podczas poprzedniej, jedenastej edycji, Instytut odwiedziło prawie 58 tysięcy osób w zaledwie sześć godzin! Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 300 tysięcy osób.

Podczas dotychczasowych imprez zaprezentowało się ponad 180 firm, instytucji i urzędów zajmujących się lotnictwem, które pokazywały m.in. samoloty, śmigłowce, bezzałogowce i inne konstrukcje latające, a także przybliżały osiągnięcia studentów i uczelni, instytutów badawczych, linii lotniczych, organizacji, stowarzyszeń, szkół oraz przedsiębiorstw przemysłowych.

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak Boeing, GE, Airbus czy Pratt&Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną (ESA). Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych, kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.

Źródło: Instytut Lotnictwa

Opracowanie: Paweł Z. Grochowalski

Reklama