Przejdź do treści

Noc w Instytucie Lotnictwa startuje po raz jedenasty

11. Noc w Instytucie Lotnictwa

Instytut Lotnictwa wznawia po dwóch latach przerwy popularną imprezę „Noc w Instytucie Lotnictwa”. Jedenasta edycja wydarzenia to nowe pomysły oraz jeszcze większy zapał i motywacja do tego, aby zaspokoić ciekawość i głód wiedzy entuzjastów lotnictwa, kosmosu i szeroko pojętych nauk inżynieryjnych. Spotykamy się 7 października 2022 roku w Instytucie Lotnictwa w Warszawie. Wstęp wolny.

Noc w Instytucie Lotnictwa to niezwykły i jedyny w swoim rodzaju projekt, który idealnie wpisuje się w założenia misji Łukasiewicz – Instytutu Lotnictwa, jaką jest szeroka promocja nauk inżynieryjnych oraz sektorów lotniczego i kosmicznego. O zainteresowaniu imprezą świadczy zwiększająca się co roku frekwencja. Dziesiątą Noc w Instytucie Lotnictwa w 2019 roku odwiedziło ponad 51 tysięcy zwiedzających w zaledwie sześć godzin. Łącznie do Instytutu zawitało dotychczas ponad 300 tysięcy osób.

Pokaźną grupę wśród odwiedzających stanowią dzieci i młodzież. To głównie do nich skierowana jest większość atrakcji. Zdobyta podczas wydarzenia wiedza może stanowić doskonały punkt wyjścia do dalszych rozmów. Oprócz treści ważna jest także forma przekazywania wiedzy – stąd określenie „nauka poprzez zabawę”, które najlepiej odzwierciedla charakter imprezy.

Wierzymy, że nauka poprzez bezpośredni kontakt z profesjonalistami, możliwość dotknięcia i wejścia do maszyny latającej, czy osobiste zwiedzanie laboratorium stanowi najlepszą zachętę do dalszego zgłębiania wiedzy – mówi organizatorka imprezy, Magda Wiejacha.

W ramach imprezy, poza wystawą statyczną prezentowaną na zewnątrz, planowane są liczne wydarzenia towarzyszące. Szczegóły dotyczące programu będą publikowane na kanałach organizatora.

Więcej informacji o wydarzeniu na profilu FB wydarzenia.

Jedenasta Noc w Instytucie Lotnictwa odbędzie się w siedzibie Łukasiewicz – Instytucie Lotnictwa w Warszawie (al. Krakowska 110/114).

Wystawa będzie dostępna w godzinach: 17.00–23.00. Wstęp wolny.

 

Źródło: Instytutu Lotnictwa

Opracowanie: Paweł Z. Grochowalski

Reklama