Przejdź do treści

Zapowiedź IX Konferencji Sekcji Obserwatorów Komet PTMA

Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne w Niepołomicach (MOA)
Jeśli ktoś interesuje się kometami, to po wakacjach będzie mieć okazję do spotkania w gronie osób związanych z tą tematyką. Jesienią odbędzie się IX Konferencja Sekcji Obserwatorów Komet Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii. Można już zgłaszać swój udział.

Konferencja odbędzie się w dniach 8-9 października 2016 r. w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach (ul. Mikołaja Kopernika 2, Niepołomice). Tegoroczne spotkanie to powrót do bogatej tradycji SOK PTMA i kontynuacja serii konferencji o tematyce kometarnej, organizowanych przez sekcję w latach 1999-2006. IX Konferencja będzie zatem pierwszą od 10 lat okazją do spotkania w gronie obserwatorów i miłośników komet.

Najważniejszymi zagadnieniami omawianymi podczas konferencji będą:
- sposoby amatorskich obserwacji komet,
- analiza wyników obserwacji zebranych przez SOK PTMA i COK w ostatnich latach,
- projekty badawcze i programy wykorzystujące obserwacje komet,
- stan polskich kampanii obserwacyjnych na przestrzeni lat (z okazji jubileuszu 30-lecia od czasów akcji International Halley Watch).

Bardzo ważną częścią konferencji będzie także integracja środowisk obserwatorów komet w Polsce i nakreślenie planów rozwoju Sekcji Obserwatorów Komet na kolejne lata. Szczegółowy program IX Konferencji Sekcji Obserwatorów Komet Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, zostanie opublikowany do końca czerwca na stronie sok.ptma.pl.

Wszystkich zainteresowanych oraz wszystkich pasjonatów komet zachęcamy do udziału!

Źródło: sok.ptma.pl

Opracował: Adam Tużnik

Więcej informacji:

Na ilustracji:
Młodzieżowe Obserwatorium Astronomiczne im. Kazimierza Kordylewskiego w Niepołomicach. Źródło: sok.ptma.p

Reklama