Przejdź do treści

Konkurs Astrolabium

Jeden z laureatów Astrolabium

Ogólnopolski konkurs astronomiczny „Astrolabium” już po raz piąty jest organizowany przez krakowskie Obserwatorium Astronomiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz organizacje partnerskie. Rejestracja uczestników trwa do końca marca.

Celem konkursu jest promowanie nauk ścisłych, a szczególnie astronomii i badań kosmicznych, wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Organizatorzy liczą na to, że uczestnictwo w konkursie pozwoli młodzieży pogłębić dotychczasową wiedzę z astronomii, jak również wpłynąć na rozwój nowych pasji.

Konkurs „Astrolabium” składa się z dwóch etapów: opracowywania doświadczeń konkursowych oraz testu wiedzy przeprowadzanego w zgłoszonych szkołach. Zadania dedykowane są dla czterech grup wiekowych: klas 1-3 szkoły podstawowej, klas 4-6 szkoły podstawowej, klas 7-8 szkoły podstawowej wraz z klasą 3 gimnazjum oraz uczniów szkół średnich. Wszystkie materiały konkursowe zostały dopasowane do możliwości i umiejętności młodzieży przynależącej do danej grupy wiekowej.

W poprzedniej edycji konkursu uczestniczyło 710 uczniów ze 124 szkół z całej Polski. Laureaci w każdej kategorii wiekowej otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe. Na zdjęciu: Stanisław Fiebich – laureat nagrody głównej w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej.

Na stronie www.astrolabium.org dostępne są już tegoroczne doświadczenia konkursowe. Rejestracja uczestników jest otwarta i potrwa do 31 marca 2019 r. Zachęcamy do spróbowania swoich sił w astronomicznych zmaganiach - Urania jest patronem medialnym konkursu.

Na zdjęciu: jeden z laureatów poprzedniej edycji Astrolabium.

Źródło: Astrolabium.

Więcej informacji:

 

Reklama