Konkurs Astronomiczny Astrolabium

Logo konkursu

Konkurs odbędzie się 25 marca 2013 r. w siedzibie każdej zgłoszonej do konkursu szkoły.

Zgłoszenia do konkursu: 11 września 2012r. - 11 stycznia 2013r.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych:

•  III klasa Gimnazjum,
  •  I klasa Liceum Ogólnokształcącego,
  •  II klasa Liceum Ogólnokształcącego.

Konkurs składał się będzie z dwóch etapów. Podczas pierwszego uczniowie będą mogli przeprowadzić obserwacje astronomiczne. Podczas drugiego uczniowie napiszą test, w którym zadania będą oparte na wynikach z wcześniej przeprowadzonych obserwacji.Opłata konkursowa za udział jednego ucznia wynosi 6zł.

Organizatorem Konkursu jest Fundacja dla Uniwersytetu Jagiellońskiego pod patronatem Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Więcej informacji na stronie organizatora: www.astrolabium.edu.pl

Źródło: www.astrolabium.edu.pl

Na ilustracji: Logo konkursu

(Tekst ukazał się pierwotnie w serwisie Orion, którego zasoby zostały włączone do portalu Urania)